Керівництво ОДА зустрілося з представниками Ківерцівського, Луцького та Рожищенського районів
Проблемні питання Ківерцівського, Луцького та Рожищенського районів озвучили заступникам голови облдержадміністрації Олександру Троханенку та Анатолію Костику очільники райдержадміністрацій під час зустрічі з громадою, що відбулась 11 серпня 2020-го року на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку у м.Ківерці.
Як повідомив Олександр Троханенко на початку зустрічі, мета такого зібрання – обговорити проблемні питання кожного району та шляхи їх вирішення. Саме тому присутніми буди також керівники структурних підрозділів ОДА та представники силових структур.
«Такі зустрічі із громадою – ініціатива голови ОДА Юрія Погуляйка. Тож ми тут, аби обговорити питання Ківерцівського, Рожищенського та Луцького районів, у вирішенні яких необхідне сприяння обласної влади. Ми щодня на нараді у голови облдержадміністрації обговорюємо усі питання, які перед нами порушують жителі області. Так, пандемія коронавірусу трішки внесла свої корективи у наші плани та життя, але запевняю, що ми завжди шукаємо шляхи вирішення кожної проблеми, яких в області на сьогодні вистачає», - сказав заступник голови ОДА.
Луцький район потребує добудови дошкільного навчального закладу в с. Радомишль, добудови приймального відділення Луцької центральної районної лікарні та погашення заборгованості заробітної плати ДП «КХП №2»
Саме такі питання порушив перед представниками ОДА заступник голови Луцької райдержадміністрації Олександр Озінович.
За його словами, дошкільний навчальний заклад на 85 місць в с.Радомишль розпочали будувати ще у 2016-му році, однак через ряд причин, в тому числі відсутність фінансування, роботи припинили. Нині потрібно близько 6 млн грн, аби завершити його, однак ля місцевого та районного бюджетів – це велика сума, тож прохають про сприяння у залученні коштів з державного бюджету. Зокрема, включення садочка до переліку об’єктів, що можуть фінансуватися з ДФРР.
Відтак, заступник департаменту інфраструктури ОДА Іван Корчук рекомендував представнику Луцької РДА знову подати цей садочок для розгляду комісії ДФРР, адже саме вона вирішує шляхом голосування що подавати на фінансування у 2021 році.
Щодо добудови приймального відділення Луцької центральної районної лікарні, то, районна влада виділила кошти, виготовила проектно-кошторисну документацію та провела експертизу. Вартість будівництво на сьогодні 2,5 млн грн. Прохання - включили цей заклад в перелік опорних лікарень та добудувати там приймальне відділення хоча б у 2021 році.
Так, в.о. начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Тимощук, розповіла, що усі документи вже подані до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства інфраструктури України, де погоджено включення лікарні до переліку опорних на 2021 рік. Цього року такі роботи проведуть в 7 лікарнях області, а ще 5, включаючи вашу Луцьку ЦРЛ, заплановані на наступний рік.
Заборгованість заробітної плати працівникам державних підприємств ДП «КХП №2» та ДП «Перемога – теж серед серйозних проблем району. Як повідомив Олександр Озінович, загальна сума заборгованості на обох підприємствах – 9 млн грн. І якщо ДП «Перемога» взяли зобов’язання реструктуризувати борг, то зі сторони Чортківського хлібокомбінату такої співпраці немає, хоча боргують вже більше 6-ти млн грн.
Третє – заборгованість заробітної плати працівникам державних підприємств. З 25-ти млн грн заборгованості заробітної плати по області – 9 млн боргують ДП «КХП №2» Чортківський хлібокомбінат та ДП «Перемога. І якщо останнє взяли зобов’язання реструктуризувати борг, то за сторони Чортківського хлібокомбінату такої співпраці немає. Тому ми підготували і подали всі справи до поліції, аби порушити кримінальну справу. Їх заборгованість – уже більше 6-ти млн грн, це суттєва сума.
«Що стосується державних підприємств, які боргують заробітну плату – ми вже неодноразово виїжджали і на КХП №2, зустрічалися з керівництвом, але вони, на жаль, так часто змінюються, що нічого не встигають зробити. Ми запланували зустріч з громадською радою при Держрезерві, буде присутній голова Держрезерву, де будемо вирішувати це питання. Дійсно, проблема є. Щодо ДП «Перемога», то керівник підприємства був у мене та пообіцяв до 15 серпня погасити заборгованість перед бюджетом, а по зарплатах до 15 жовтня 2020-го року», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко.
Рожищенський район потребує ремонту дороги «Рожище-Сокіл-Навіз», завершення будівництва спортивного майданчика, купівлі рентген апарату Рожищенській центральній районній лікарні, будівництва спортзалу у школі с.Рудка Козинська, забезпечення центрального водопостачання в м. Рожище та реконструкції бігових доріжок та футбольного поля Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи.
Про усе це розповів голова Рожищенської РДА Сергій Шкода.
Як стало відомо, дорога «Рожище-Сокіл-Навіз» зруйнована важковаговим транспортом, що постійно курсує до піщаного кар’єру неподалік. Через зруйнований шлях відмовляються їздити перевізники, що створює ряд проблем і незручностей для населення.
«Дорога у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг Волині. Нині триває тендерна процедура. Згідно проектно-кошторисної документації вартість ремонту становить близько 100 млн грн. На поточний рік передбачено – близько 75-ти млн грн. Як завершиться тендерна процедура та визначать переможця торгів, приступлять до ремонту автошляху. Щодо місцевих доріг, якими опікується ОДА, то на Рожищенський район передбачено близько 90 мільйонів гривень для експлуатації та ремонту доріг. Невдовзі відповідні роботи розпочнуться по усіх районах», - пояснив директор підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Ігор Свиридов.
Купівля нового рентген апарату для Рожищенської ЦРЛ, або ж його модернізація, можлива лише за кошти місцевого бюджету. Таку відповідь дала очільниця управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук. Адже усі кошти, які нині є, йдуть на боротьбу з COVID-19. Разом із цим, зазначила, що в ОДА шукатимуть інші варіанти виходу із цієї ситуації, адже здоров’я волинян – найголовніше. Для прикладу, в інших медзакладах в наявності є новіші рентген апарати, які можна передати іншим.
Щодо решти порушених питань, то усі об’єкти потребують чималого фінансування, якого у районі не вистачає, тому звернулися з клопотанням включити їх до переліку, що може фінансувати Державний фонд регіонального розвитку.
Для прикладу, завершення будівництва спортивного майданчика коштує близько 3,5 млн грн, загальна вартість робіт будівництва спортзалу у школі с.Рудка Козинська на 110 учнів - близько 10-ти млн грн, а будівництво мереж водопостачання в м.Рожище коштує понад 25 млн грн,
Проблематика Ківерцівського району: наповнення бюджету, бюджетне навантаження на Ківерцівську ОТГ, фінансування Ківерцівської районної лікарні, ремонт дороги «Ківерці-Словатичі», водозабезпечення м.Ківерці та відкриття першої черги полігону твердих побутових відходів в с.Заброди.
Зокрема, проблематику Ківерцівської громади міський Володимир Жгутов розповів про у контексті розвитку процесів децентралізації. Адже невдовзі Ківерцівська громада територіально значно розшириться і площа становитиме 47 тис. га: доєднаються Тростянецька ОТГ та Журавичівська сільська рада. Загальна кількість населення становитиме близько 24 тис. чоловік. Проблемою стане, за словами Володимира Жгутова, значне бюджетне навантаження, що уповільнюватиме розвиток громади. Мова про утримання бюджетних установ, що знаходилися в районному бюджеті (позашкілля, навчальні заклади, музична та спортивна школи, будинки культури, бібліотеки тощо).
До того ж, аби зберегти місцеву лікарню (Ківерцівську ЦРЛ), утримання на себе візьме також Ківерцівська ОТГ. Це пов’язано з тим, що Ківерцівський район за новим адміністративно-територіальним устроєм входитиме до Луцького району. Відповідно утримувати дві великих лікарні для одного бюджету буде складно. Так, Ківерцівська міська об’єднана громада прийняла рішення, що утримуватиме районну лікарню самостійно зі свого бюджету.
Також болить міському голові питання водозабезпечення м.Ківерці та ремонт дороги «Словатичі-Ківерці» на ділянці «Бодячівський ліс».
Окрім цього, на його переконання вкрай необхідне відкриття першої черги полігону твердих побутових відходів в с.Заброди. Для цього вже завершили виготовлення проектно-кошторисної документації. І найперше завдання для ОТГ – це прийняти рішення про виділення коштів для будівництва цього полігону, але фінансово місцева громада все-одно потребує підтримки.
Однак, беручи до уваги усе це - найважливішим питанням, як для Ківерцівського району, так і для Ківерцівської ОТГ, є наповнення дохідної частини бюджету та ефективне використання коштів.
Своєю чергою, голова Ківерцівської РДА Алла Гонтар відзначила проблему будівництва школи в с.Грем’яче. Аби подати її до переліку об’єктів, що можуть фінансуватися з ДФРР, необхідно скоригувати проектно-кошторисну документацію через завищення ціни.
Також серед проблемних питань – ремонт дороги, яка територіально знаходиться у Ківерцівському районі, але балансоутримувачем є Рівненської Служби автодоріг.
До слова, заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко зазначив, що вже спілкувався з приводу цього із заступником голови Рівненської ОДА та домовився, що невдовзі спільними зусиллями проведуть ремонт цього автошляху.
Як пояснив пізніше директор підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Ігор Свиридов, мова про дві ділянки: одна протяжністю 4,4 км, яку цьогоріч ремонтуватиме Волинська ОДА, друга – протяжністю 1,7 км перебуває у підпорядкування Рівненської Служби автодоріг.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.