Колегія органів Пенсійного фонду в області: підвели підсумки та визначили напрямки подальшої роботи
20 лютого 2019 року в головному управлінні Пенсійного фонду України в області відбулося засідання колегії, на якому підвели підсумки роботи за минулий рік. До слова, участь у колегії взяла заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.
Привітала присутніх заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, яка відмітила активну співпрацю Пенсійного фонду області з виконавчою гілкою влади. Це дозволяє успішно вирішувати проблемні питання та забезпечувати виконання спільних завдань щодо організації добробуту волинян.
Начальник головного управління Петро Філіпчук, своєю чергою, зупинився на основних аспектах роботи Фонду області. Він відмітив, що найважливішим завданням – є забезпечення прав громадян на їх соціальне та пенсійне забезпечення. Так за минулий рік на виплату пенсій органами Фонду в області спрямовано 6 млрд 982,81 млн гривень. Фінансування пенсійних виплат здійснено своєчасне та в повному обсязі. Призначили 9 тис. 494 нових пенсії, здійснили 19 тис. 910 індивідуальних перерахунків, встановили 1 тис. 506 пенсій за особливі заслуги перед Україною.
– Реалізуються заходи в напрямку наповнення бюджету Пенсійного фонду шляхом легалізації зайнятості, погашення боргів зі сплати єдиного соціального внеску та боргів з витрат Фонду на виплату і доставку пільгових пенсій. Загальний обсяг надходжень до бюджету Пенсійного фонду України області за січень-грудень 2018 року в порівнянні з попереднім 2017 роком зріс на 961,1 мільйонів гривень і становить 7044,5 мільйонів гривень, – повідомив Петро Васильович.
Окрім того, відпрацьовано механізми активного діалогу із соціальними партнерами, органами місцевої влади, контролюючими органами з питань дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, детінізації заробітної плати та зайнятості населення. Завдяки спільним зусиллям поновлено права 10,4 тис. застрахованих осіб.
Керівник Фонду області звернув особливу увагу на питання обслуговування громадян. Зокрема, в області облаштовано 18 залів обслуговування. Прийоми з пенсійних питань фахівці здійснюють в територіальних громадах, в яких на сьогодні створено 45 віддалених робочих місць працівників Фонду. За минулий рік 6,6 тис. жителів області отримали різного роду пенсійні послуги.
Підсумовуючи напрацювання минулого року та окреслюючи напрямки подальшої роботи, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко наголосила, що перед пенсійниками області стоїть багато важливих завдань. Одне з них – це робота з обслуговування громадян. Вона повинна бути максимально ефективною. Тому необхідно шукати нові рішення, удосконалювати сервісне обслуговування, створювати для цього необхідні умови – зали обслуговування, сервісні центри. Потрібно забезпечити доступність приміщень для людей з особливими потребами.
– Не менш важливою є активна робота в напрямку реалізації невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України. Тому сподіваємося на плідну співпрацю з соціальними партнерами на всіх рівнях та на соціальну свідомість наших громадян, – зазначила Ірина Ковпашко,
Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області.