20200113111340.jpg, фото
13 січня 2020 року

Колядки, щедрівки, водіння Меланки, кози та ведмедя: у Луцьк завітали «Три празники в гості»

У Волинському драмтеатрі імені Тараса Шевченка 12 січня 2020 року пройшло Обласне святково-обрядове різдвяне дійство «Три празники в гості». Колядки, щедрівки, йорданські пісні у виконанні фольклорних колективів області подарували справжній різдвяний настрій усім гостям фестивалю.

Культурно-мистецький захід проводиться уже не перший рік. Головною метою різдвяного дійства є відродження та збереження духовної культурної спадщини, популяризація волинських звичаїв та обрядів. Організаторами самобутнього, автентичного, барвистого дійства є управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації та Обласний науково-методичний центр культури.

З побажаннями добра, миру та здоров’я на головній сцені драмтеатру виступали фольклорні колективи з Любешівського, Камінь-Каширського, Турійського,  Ківерцівського районів та міста Луцька. Учасники виконували як загальновідомі колядки та щедрівки, так і унікальні пісні. Зокрема, звучали повстанські колядки у виконанні фольклорного колективу «Горлиця» та ансамблю народної музики «Бужани» з Іваничівського району.

Особливістю різдвяного дійства «Три празники в гості» є те, що місію збереження духовної спадщини Волинського краю гідно продовжують дитячі колективи та фольклорні ансамблі.

У фойє Волинського драмтеатру переможці обласного конкурсу «Волинська різдвяна містерія» представили новорічно-різдвяну атрибутику: павуки, дідухи, маски-ряджених та традиційні різдвяні зірки.

Окрім того, начальник управління культури, релігії та національностей Ольга Чубара за значний внесок у розвиток української культури, вагомі творчі здобутки, активну участь у культурно-мистецькому житті краю вручила подяку голови облдержадміністрації трудовому колективу Обласного науково-методичного центру культури на чолі з Любов Рожновою.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.