20230227102937.jpg, фото
27 лютого 2023, 10:23

Компенсація за втрачене житло: що робити та куди звертатись?

Внаслідок збройної агресії росії проти України багато українців втратили житло. Окрім цього, зруйновано багато інфраструктури, на відновлення якої підуть десятки років.

Тож, перш за все, слід зазначити, що станом на лютий 2023 року порядок відшкодування завданих збитків на державному рівні ще не затверджений. Зокрема, законопроєкт №7198, який передбачає механізм відшкодування, нині очікує другого читання у Верховній Раді України.

Тим не менш, збір інформації по завдані збитки цивільним та юридичним особам, а також інфраструктурі держави, триває увесь час з початку повномасштабного вторгнення.

Зокрема, цю інформацію відслідковують та надають обласній військовій адміністрацій органи місцевого самоврядування (територіальні громади), а ОВА своєю чергою обліковує її та вносить до державного реєстру.

Саме в громадах створюють комісії, які й встановлюють рівень пошкоджень, якщо мова про житлові будинки.  Адже до реєстру дані вносяться на підставі висновків комісії, які проводять органи місцевого самоврядування.

Якщо говорити про Волинську область, то за останній рік пошкоджень зазнали 37 об’єктів, з них 21 житловий будинок, 2 об’єкти критичної інфраструктури, дві дороги, нафтобаза та ремонтно-монтажний комбінат. Саме такі дані були подані органами місцевого самоврядування. На сьогодні фактично частковим відшкодовуванням та ремонтами займалися місцеві громади.

Також жителями Волині стали практично понад 70 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Частина цих людей внаслідок обстрілів втратила житло і вони також очікують на допомогу від держави.

Тож слід сказати, що подати інформацію про пошкодження майна можна самостійно через застосунок «Дія». Для цього там є окремий розділ, де можна залишити відповідну заяву.

Детальніше як це зробити – дивіться у відео.