Концепція "туристичних магнітів" Волині - одна з кращих в Україні
Концепція «туристичних магнітів» Волинської області, яку сьогодні презентував Президентові України Володимиру Зеленському директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів Волинської ОДА Ігор Чуліпа – одна з кращих в Україні.
Таку високу оцінку пропрацьованим туристичним маршрутам дала очільниця Держагенства розвитку туризму України Маряна Олеськів, яка, разом з очільником держави перебувала сьогодні у Луцьку.
Серед найголовніших туристичних об'єктів-«магнітів», якими планують приваблювати туристів з усієї країни та світу, за словами Ігора Чуліпи – Луцький замок, історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир», село Сваловичі та національний парк «Прип’ять – Стохід», смт Олика та резиденція Радзивілів, Шацькі озера із їх перлиною - Світязем. Директор департаменту доповів Главі держави, що на основі цих туристичних «родзинок» в області розроблено 6 туристичних маршрутів.
«Усі вони – адаптовані та можуть бути, як одноденні, так і розраховані на кілька днів. Визначені локації, де люди можуть похарчуватися та переночувати. Нині усі маршрути пропрацьовані, відзняті фото та відео, які найближчим часом розробники оформлять у 3D-тури, з якими можна буде ознайомитися на сайті «Волинь туристична», - зазначив Ігор Чуліпа.
Перший маршрут «Стародавній Володимир» розпочинається у Луцьку та пердбачає відвідання міста Володимир-Волинський, яке засноване у 988 році князем Володимиром та у 1199 році стало столицею Галицько-Волинського князівства – державним, адмiнiстративним, торгoвельним i культурним центром не тiльки Волинi, але i сусiднiх князiвств та земель. Основні цікавинки, які пропонують відвідати: зону відпочинку у с.Богушівка, еко-ресторан «Замкова Вежа» у селі Усичі, краєзнавчий музей смт.Торчин, музей В. Липинського у с.Затурці, жіночий монастир у селі Зимне, заповідник «Стародавній Володимир» у Володимирі-Волинському, музей І.Стравінського в Устилузі, екопарк «Аміла» у селі Радовичі.
Другий маршрут стартує у Луцьку та продовжується з заказнику с.Воротнів, резиденції Радзивілів в селищі Олика. Дорогою можна відвідати еко-ресторан «Yavir» у національному природному парку «Цуманська Пуща» та відпочити у санаторії «Пролісок» у с.Грем 'яче.
Резиденція найбагатшої литовської родини Радзивілів у селищі Олика, так званий палац Радзивілів – ще одна туристична родзинка Волинського краю. Ігор Чуліпа розповів, що Волинська обласна державна адміністрація розробила програму по відновленню селища Олика та палацу. Зараз керівництво області активно займається пошуком коштів на реставрацію цієї історичної памятки, яку за рік відвідують близько 40 тисяч туристів, а перспективі можуть приймати до 500 тисяч мандрівників.
Третій туристичний маршрут охоплює – село Кричевичі, в якому знаходиться база чемпіонів світу - збірної України по карповій ловлі, чоловічий монастир у с.Жидичин, музей-садибу Лесі Українки у селі Колодяжне, музей історії сільського господарства Волині у селі Рокині.
Четвертий маршрут пролягає через с.Старий Чорторийськ з мальовничими панорамами на річку Стир, Оконські джерела та форолеве господарство, Маневицький музей із човном-довбанкою, село Сваловичі та національний парк «Припять-Стохід» - місце відпочинку, яке в народі називають Волинською Амазонією. Недоторкана природа, заплави двох річок - улюблене місце для еко-туризму, зокрема - сплавів на байдарках.
Ще два маршрути ознайомлять туристів з музеєм меду, місцевими сироварнями та красою Шацьких озер. Тут організують активний відпочинок на велосипедах та позашляховиках, човнах та байдарках. Риболовля, гастрономія, піші маршрути та мотузковий парк – те, що приваюлює тисячі українських та іноземних туристів.
Після завершення презентації Володимиру Зеленському провели коротку екскурсію Луцьки замком.