20240301125730.JPG, фото
01 березня 2024, 12:52

Координаційна зустріч із регіональними представниками МТД – нові можливості для співпраці

Аби скоординувати діяльність грантодавців, які активно працюють у Волинській області, в облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з регіональними представниками програм та проєктів міжнародної технічної допомоги (МДТ). Організатор зустрічі – департамент економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА.

«Спілкування у такому форматі допоможе нам скоординувати міжнародну допомогу в області, – зазначила Ольга Білітюк, заступник директора департаменту – начальник управління зовнішніх зносин та міжнародної технічної допомоги. – Траплялися ситуації коли заходи організовані міжнародними партнерами дублювалися. Тож щоб таких випадків було менше, ми організували зустріч».

Так, на зустрічі були присутні:
– Ірина Бойко (Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»);
– Анатолій Банера (проєкт ПРООН «Посилене партнерство для сталого відновлення»);
– Андрій Лищук (проєкт ГЕФ-ПРООН «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України»);
– Оксана Киричук (Програма EGAP);
– Людмила Висоцька та Андрій Сичук (благодійний фонд «Рокада»).

Учасники зустрічі розповіли про ключові пріоритети своїх проєктів та програм, окреслили плани заходів на 2024 рік, обговорили проблеми та виклики, з якими стикаються грантодавці у своїй діяльності, а також поділилися результатами успішно впроваджених заходів.

Так, благодійний фонд «Рокада» зосереджений на підтримці внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) і громад, які їх приймають, серед реалізованих ініціатив: ремонти прихистків, психосоціальна підтримка, забезпечення непродовольчими товарами.

Проєкт ПРООН «Посилене партнерство для сталого відновлення» впроваджує заходи з налагодження міжсекторального партнерства, навчання проєктному менеджменту, підсилення спроможності експортерів, забезпечення необхідним обладнанням у сфері цифровізації.

У планах проєкту ГЕФ-ПРООН «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України» впровадження переходу до екологічно свідомого тваринництва в ландшафті Північної України, у тому числі роботи з відновлення осушених торфовищ, відновлення гідромеліоративних споруд.

Програма EGAP на Волині здійснює підтримку цифрової трансформації регіону. Серед можливостей, які відкриті для громад – підтримка впровадження інструментів е-демократії, чат-боту «СВОЇ», сайтів громад, сайтів ЦНАПів, попередній запис.

З Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» Волинь співпрацює з 2021 року. Впродовж цих двох років 10 громад-партнерів Проєкту отримали обладнання, яке вони потребували на понад 100 млн гривень.

На завершення зустрічі присутні висловили зацікавленість у подальшій співпраці та реалізації спільних ініціатив, зокрема у сфері підвищення інституційної спроможності потенційних грантоотримувачів. Також учасники зустрічі узгодили проведення таких координаційних нарад на постійній основі, що дасть змогу консолідувати зусилля з активізації процесів соціально-економічного відновлення та розвитку Волині.