20241216160803.JPG, фото
16 грудня 2024, 16:07

«Кожен житель області має знати, на яку допомогу може розраховувати у придбанні твердого палива», – Іван Рудницький

Уряд продовжив надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон. Її можуть отримати домогосподарства, де не використовують централізоване опалення, газ чи електроенергію для індивідуального опалення. Відповідну постанову ухвалено 15 жовтня 2024 року №1169. Про це повідомила начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Леся Неклеса під час оперативної наради в начальника ОВА.

Для тих, кому у 2024 році вже призначено житлову субсидію/пільги, і отримувачі надавали від свого імені та від імені членів домогосподарства згоду на збір, передання та оброблення персональних даних з метою здійснення виплати додаткової підтримки, не потрібно повторно звертатись та подавати заяву – розмір доплати перерахують за наявною в органах Пенсійного фонду України інформацією.  

Ті домогосподарства, які ще не одержували житлову субсидію /пільги на придбання твердого палива, але потребують державної допомоги, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою в будь-який зручний спосіб:

  • через сервісний центр органів Пенсійного фонду України особисто або засобами поштового зв’язку;
  • через центр надання адміністративних послуг;
  • через уповноважену посадову особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації.

Розмір додаткової підтримки визначається для кожного домогосподарства індивідуально, виходячи із підвищеного показника вартості твердого палива.

«Загалом Пенсійним фондом України нараховано додаткову підтримку на придбання твердого палива в опалювальний сезон 2024-2025 років 27 439 жителям Волинської області», – повідомила Леся Неклеса.

Водночас начальник ОВА Іван Рудницький зазначив, що під час зустрічей з мешканцями громад найчастіше звучать питання забезпечення дровами внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, сімей загиблих у війні та безвісти зниклих.

«Тож виніс це питання на чергову оперативну нараду, аби проаналізувати ситуацію і вжити відповідних заходів, – сказав очільник області. – Війна, на жаль, триває. І, звичайно, перший напрямок, куди треба спрямовувати кошти – це підтримка сил оборони. Але другий – це підтримки тих, хто внаслідок війни втратив житло й рідних».

Потому керівники районних військових адміністрацій доповіли, що громади Волині мають затверджені місцеві програми соціального захисту населення, у яких передбачена часткова компенсація за придбання дров чи постачання, оскільки деревина має свою ціну, яку не можна зменшити. Зокрема, для учасників бойових дій, чинних військовослужбовців, родин безвісти зниклих та внутрішньо переміщених осіб.

До слова, у Камінь-Каширському районі усі громади забезпечують дровами на 100% сім’ї загиблих, безвісти зниклих та полонених. Решті категорій – компенсація надається згідно звернень громадян, які надходять.

Водночас у решти районів є громади, де відповідна допомога виплачується по-різному, залежно від наявного фінансового ресурсу. Також є громади, які не спроможні виплачувати таку допомогу пільговим категоріям. Однак, керівники районів запевнили що, при формуванні бюджетів на наступний рік врахують цю статтю видатків.

«На мою думку, треба покращити серед населення роз’яснювальну роботу у територіальних громадах щодо отримання підтримки як державної, так і з місцевого бюджету. Кожен житель області має знати, на яку допомогу може розраховувати, та які документи для цього потрібні», – зауважив голова ОДА.