20240216145336.JPG, фото
16 лютого 2024, 14:49

«Кращий догляд для кожної дитини»: десять громад області беруть участь в реалізації нового проєкту від ЮНІСЕФ

Волинь – одна з пілотних областей, де за підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ планують створити нову систему кращого догляду для дітей та підтримки сімей. Зокрема, до першого етапу проєкту потрапили десять громад області, а саме: Луцька, Володимирська, Нововолинська, Ковельська, Горохівська, Ківерцівська, Шацька, Любомльська, Ратнівська та Зимнівська. 

Тож сьогодні, 16 лютого 2024 року, під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Мирослави Якимчук відбулося чергове засідання робочої групи. 

Для початку фахівчиня із захисту дітей Львівського офісу ЮНІСЕФ Світлана Стельмах розповіла про основні напрямки роботи фонду на Волині у 2023 році. Потому перейшли безпосередньо до обговорення проєкту, який вже впроваджують в області.

Як зазначила керівниця благодійної установи «Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» Зореслава Люльчак, фонд націлений перш за все на підтримку дітей, тому визначено мінімальний пакет базових соціальних послуг, таких як:

• формування батьківської компетентності;

• психосоціальна підтримка;

• соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

• раннє втручання та супровід під час інклюзивного навчання;

• денний догляд дітей з інвалідністю;

• соціальний супровід (асистент сім’ї).

«В першу десятку ми обрали дійсно потужні громади, які хочуть розвивати та зміцнювати власну спроможність у сфері захисту прав та інтересів дітей, – зауважила пані Зореслава. – Є зацікавлені люди, які хочуть це робити, то чому б їм не допомогти». 

Фахівчиня із захисту дітей ЮНІСЕФ Наталія Датченко також розповіла, що в перших десяти громадах, окрім інформаційної складової (навчання, тренінги, підвищення кваліфікації працівників соціальної сфери), також передбачений інфраструктурний компонент – це ремонт приміщень та придбання відповідної оргтехніки для надання соціальних послуг. 

«ЮНІСЕФ підтримує Міністерство соціальної політики у розвитку новоі послуги життєстійкості. Тому центри, які будуть ремонтуватись у Волинській області, стануть центрами життєстійкості, і послуги будуть значною мірою зорієнтовані на сімʼі з дітьми, які потребують підтримки. Психологічна підтримка є дуже важливим напрямком нашої майбутньої спільної роботи», - наголосила Наталія Датченко.

Окрім того, анонсували, що 21 березня у Луцьку відбудеться форум за участі представників Міністерства соціальної політики України та громад Волині, Львівщини і Закарпаття.