20200124155159.JPG, фото
24 січня 2020 року

Легалізація паливного бізнесу на Волині дає перші результати

За підсумками роботи силових структур області щодо припинення незаконного обігу та торгівлі нафтопродуктами, на 16 січня 2020 року, 304 приватних підприємств отримали ліцензію на право реалізовувати або зберігати пальне.

Про це стало відомо 24 січня 2020 року під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами в області, яку очолює голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Волинській області доповідає, що на 16.01.2020 року видано 187 ліцензій на право роздрібної торгівлі ПММ, 65 (в тому числі для сільгоспвиробників – 14)  - на зберігання пального, 52  - на здійснення оптової торгівлі нафтопродуктами. В процесі – розгляд документів на видачу ще 56 ліцензій на зберігання пального.

Разом з тим, співробітники управління розпочали 2 перевірки ДП«Івано-Франківськ-Пропан» ПАТ «Івано-Франківськгаз», яке з реалізовувало газ без дозвільних документів.

За  словами директора департаменту економіки та європейської інтеграції Ігора Чуліпи, за період діяльності міжвідомчої групи на Волині, припинено роботу 43-ох незаконних автозаправних станцій, демонтовано власниками 6 АЗС, нараховано 4 мільйони 585 тисяч штрафних санкцій за фактами ведення безліцензійної торгівлі пальним. Загалом обстежено 195 об’єктів, що здійснюють реалізацію пального. Зареєстровано 225 акцизних склади, з них – 7 нафтобаз.

Заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Контратюк зазначив, що на сьогоднішній день податкова отримала додатково 65 тисяч гривень від ліцензування на право роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами.

Своєю чергою, голова ОДА Юрій Погуляйко схвально оцінив роботу усіх підрозділів, які задіяні в процесі виявлення та припинення незаконного обігу пального, однак наголосив, що основною проблемою залишається повернення апеляційними судами другої інстанції вилученого майна та пального власникам.

Він ще раз зазначив, що всі мають розуміти, що припинення усіх видів нелегального бізнесу та спрямування його у законне русло – це шанс наповнити місцеві бюджети та покращити рівень життя усіх волинян. Тим більше, що виведення «сірого» бізнесу із тіні – першочергове завдання Уряду та Президента України.