Лікарні Нововолинська та Володимира потужні, але треба визначитись із пріоритетними напрямками розвитку
Таку думку висловив заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко, перебуваючи із робочим візитом на Волині 23 липня. Зокрема, перед впровадженням інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я на Волині, Олексій Яременко особисто оглянув спроможні волинські медзаклади.
23 липня 2022 року заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко, заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук та начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух відвідали Нововолинську центральну міську лікарню та КП «Володимир-Волинське ТМО».
«Приємно бачити, що в обох закладах місцева влада не просто базово покриває потреби, сплачуючи за комунальні послуги, а інвестує кошти в модернізацію медичних закладів та дооснащення їх обладнанням. За останні 2 роки обидві лікарні значно покращили своє матеріально-технічне становище», – відзначив Олексій Яременко.
Обидві лікарні, за словами посадовця, потужні і роблять усе, аби розвиватись та надавати якісну медичну послугу. Однак через географічну близькість зайва конкуренція розпорошуватиме ресурси, тож варто визначитись де і які сервіси повинні бути. Тобто, в перше чергу, необхідно думати про пацієнта.
Тож заступник міністра зауважив, що попереду ще великий обсяг роботи, де кожен медзаклад має визначити для себе пріоритетні напрями розвитку на наступні роки і сфокусуватися на них.
Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила закон, що дозволяє Міністерству охорони здоров’я запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я (№ 6306). Відповідно до нового підходу, мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери. Згідно з видами медичної допомоги, яка надається в закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.
Від цього поділу залежатиме які послуги надаватиме лікарня та її фінансування відповідно до договорів з НСЗУ на пакети послуг. Окрім того, медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.
Тож нині в Україні детально вивчають ситуацію на місцях, а в рамках робочих поїздок консультують та допомагають формуванням стратегічного розвитку. Як відзначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, основне завдання – допомогти обрати оптимальний варіант для розвитку лікарні, аби покращити надання медичної послуги пацієнту. На першому місці завжди повинен бути пацієнт.