20230224122630.jpg, фото
24 лютого 2023, 12:25

Лучанка отримала грант в рамках «єРоботи» на розвиток власного бренду вишитого одягу

Олександра Веремчук ще у 2015 році стала ФОПом. Лучанка створила своє виробництво вишиванок та відкрила магазин «ВишиванкаUA». З 2018 року підприємство працює під брендом вишитого одягу «Vovna».

До речі, жінка не лише власник магазину вишиванок, а й безпосередньо – дизайнер.

Дизайн вишиванок, їх модель, візерунок та особливості крою на підприємстві створюють самі. Навіть можуть створити копію будь-якої вишиванки. Так вдається зберегти первинний виріб для спадку нащадкам, а нову версію вишиванки вдягати. Таким чином старим вишиванкам дарують нове життя, а «національний код» зберігають як родину реліквію. Олександра Веремчук розказала, що черпає натхнення з старих книг з вишивкою або з вишитих сорочок, що приносять люди для копії.

«Створення будь-якої схеми для вишивання – не проблема. Оскільки новітні програми дозволяють з легкістю створювати електронний варіант для машинної вишивки, – зазначила підприємиця. – Тканину для роботи закуповували раніше в постачальників із Білорусі, а від початку повномасштабної війни використовуємо лише корейський льон або матеріали з Туреччини. А також співпрацюємо з місцевим виробником Едельвіка».

Попит на вишиванки нині значно зріс, замовлення йдуть не лише з України, а й купують люди з закордону. Оскільки, окрім виробництва та магазину, підприємство оформлює замовлення через інтернет та соціальні мережі, то працює навіть на гурт або персональні замовлення.

«Нині ми працюємо не лише по Україні, а й маємо партнерів закордоном. Зараз, під час війни, обороти роботи великі. Тож ми почали не справлятися з кількістю замовлень, – розповіла пані Олександра. – Тоді від знайомих я дізналася про можливість отримання мікрогранту за програмою «єРобота». Завдяки йому ми змогли придбати вишивальну машину, яка була головним пунктом витрат. Оскільки ціна на неї немаленька, мусили докладати ще свої кошти».

За умовами гранту підприємець, що отримує кошти для розширення бізнесу, має прийняти на роботи двох нових працівників. Тож з листопада власниця виробництва найняла на роботу ще двох людей: технолога й кравця. Зараз у її підпорядкуванні 6 спеціалістів.

«Ми орендуємо приміщення у «Волиньспецторг» та співпрацюємо з ними. В нас є продавець в магазині вишиванок, а на виробництві: закрійник, технолог, кравці, вишивальниці, я виконую обов’язки дизайнера. Загалом за освітою я юрист, але ця робота моє творче покликання. Тут я знайшла себе», – зазначила жінка.

Нині придбана за гроші гранту вишивальна машина вже активно працює та створює нову продукцію для продажу. Зараз дуже популярна не лише класична вишита сорочка, а й сучасні модернізовані варіанти одягу з вишивкою, такі як худі або теплі костюми. До слова, попит на вишиванки збільшується на певні свята або їх часто купують до урочистих подій. Пані Олександра розповіла, що цього року як ніколи популярні вишиванки у кольорі хакі.

За матеріалом Волинського обласного центру зайнятості