«Львівська залізниця» просить громадян дотримуватися правил безпеки на об’єктах залізничної інфраструктури
Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це ще раз свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Однак, незважаючи на існуючі правила та попередження, з кожним роком збільшується кількість постраждалих.
Зокрема, за шість місяців поточного року на залізничних станціях, перегонах, територіях підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу зазнали травм різного ступеня важкості 244 сторонні особи. До слова, у 2017 році їх було лише 200. Так, зі смертельним наслідком – 138 проти 131 у 2017 році. Серед травмованих у наслідок ураження електричним струмом постраждало 9 сторонніх осіб (у 2017 році – 14), з них 1 – зі смертельним наслідком проти 3 у 2017 році. Травмовано 11 дітей віком до 16 років, із них 3 смертельно.
Що ж стосується регіональної філії «Львівська залізниця», то станом на 1 червня 2018 року тут травмовано 40 осіб (у 2017 році – 30), із них 27 – зі смертельним наслідком (у 2017 році – 14), 1 з яких – залізничник. Травмовано 3 дітей віком до 16 років, з них – 1 смертельно.
На залізничних станціях та перегонах у межах виробничого структурного підрозділу «Рівненська дирекція залізничних перевезень» станом на 25 червня 2018 року травмовано 13 сторонніх осіб, з них одна особа смертельно, а саме 29 січня на перегоні Луцьк-Дачне.
Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту від 19.02.1998 року № 54, зареєстрованих у Мін’юсті 22.07.1998 за № 473/2913, а саме: перехід залізничних колій у невстановлених місцях; ходіння по залізничних коліях; посадка та висадка під час руху поїзда; перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту тощо.
Отож нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:
- Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
- Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.
- Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.
- При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.
- Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.
- Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потягу.
- При наближені потягу треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
- Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.
- Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.
- Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.
ЖИТТЯ – ДУЖЕ ВЕЛИКА РОЗПЛАТА ЗА БЕЗТУРБОТНІСТЬ ТА ХАЛАТНІСТЬ. ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ - ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!
ПРО ЦЕ ПОВИНЕН ПАМ’ЯТАТИ КОЖЕН!
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.