20250113172359.JPG, фото
13 січня 2025, 17:23

«Люди повинні відчувати, що держава про них піклується», – Іван Рудницький

Питання покращення соціальної політики на місцевому рівні розглядали сьогодні під час «оперативки» очільника області з керівниками районів, громад та відповідальними установами.

Як відзначив начальник Волинської ОВА Іван Рудницький, за результатами візитів у громади стало зрозуміло, що суспільство недостатньо обізнане про державні програми підтримки і потребує більше інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, щодо діяльності Центрів життєстійкості.

Центри формування життєстійкості – це проєкт, запроваджений Міністерством соціальної політики, який передбачає створення місця, куди може звернутися кожен мешканець громади й отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.

На сьогодні в області вже працює 6 центрів: у Луцькій, Володимирській, Нововолинській, Зимнівській, Устилузькій та Вишнівській, ще 19 громад планують відкриття центрів та мають відповідні приміщення.

Радниця начальника ОВА з питань ментального здоров’я Наталія Коструба анонсувала день спільнодії, який пройде 23 січня по всій Україні. Зокрема, на Волині будуть представлені маршрути перенаправлення за допомогою у шести пілотних громадах – Ратнівській, Старовижівській, Любомльській, Ківерцівській, Берестечківській та Рожищенській.

«Прошу місцеву владу доєднатись до організації заходів і подбати, щоб на презентації були люди, які будуть користуватись цими маршрутами», – звернулась до учасників наради Наталія Коструба.

Зі свого боку Іван Рудницький зауважив, що на зустрічах у громадах часто присутні матері та дружини військовослужбовців, члени сімей загиблих та безвісти зниклих волинян. І вони також потребують психологічної підтримки та допомоги, особливо якщо є така можливість. Держава фінансує оплату праці психологів, соціальних працівників, але завдання територіальних громад – забезпечити приміщення для роботи таких центрів.

«Наше завдання – допомога у практичній площині, аби люди відчували, що держава про них піклується», – наголосив начальник Волинської ОВА.