20220610153647.JPG, фото
10 червня 2022 року

Маленькі українці, які знайшли прихисток на Волині, можуть безперешкодно отримати усі необхідні щеплення

На Волині вимушено переміщенні особи безперешкодно можуть отримати медичну допомогу. Для цього підписувати декларацію з сімейним лікарем не потрібно. Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Трач під час онлайн-брифінгу Волинської ОВА.

«Усім, хто віднедавна оселився на Волині через військові дії, надається медична допомога без будь-яких перешкод при кожному зверненні, – зазначила Тетяна Трач. – Особливо це стосується мам із маленькими дітьми. Це важливо. Особливо що стосується дотримання календаря профілактичних щеплень у дитини».

Слід зазначити, що в Україні обов’язковими є щеплення проти 10 небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, «свинки».

Тетяна Трач пояснює: в умовах війни буває складно чітко дотримуватися календаря. Якщо це сталося і дитина пропустила щеплення, то не завжди потрібно починати з початку всі щеплення. Потрібно спробувати отримати підтвердження про уже проведену вакцинацію. 

Як отримати таку інформацію? Вона може бути надана у вигляді довідки, копій записів з амбулаторної картки, копій картки профілактичних щеплень (паперовий чи електронний варіант) тощо.

Якщо ж у вас немає документів на підтвердження вакцинації, то необхідно зв’язатися з лікарем, із яким укладена декларація, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар та попросити, щоб дані про проведені щеплення внесли в електронну систему охорони здоров’я. Або попросити надіслати довідку про проведені щеплення в паперовій або електронній формі.

Якщо вам не вдасться документально підтвердити проведені щеплення, то доцільно почати вакцинацію дитини спочатку.

Вакцина для проведення імунізації дітям та дорослим згідно Національного календаря щеплень в області наявна в достатній кількості.  

Вакцинація - єдиний спосіб захистити життя та здоров’я від багатьох смертельних хвороб. Подбайте про себе та своїх дітей - вакцинуйтеся!