Майже 100 млн грн отримала Волинь на Нову українську школу
1 вересня стартує реформаторський освітній проект «Нова українська школа». Тож на Волині триває активна підготовка закладів освіти до нового навчального року. Позаяк питання реалізації цієї концепції - серед пріоритетів Уряду, то 17 липня 2018 року Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко спільно з міністром освіти України Лілією Гриневич провели всеукраїнську селекторну нараду щодо перебігу запровадження реформи освіти «Нова українська школа». У віртуальній студії філії ПАТ «Укртелеком» працювала заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.
Так, першокласники навчатимуться за новими програмами та із використанням новітніх підходів, матимуть нові підручники та обладнання тощо. Для цього Кабінет Міністрів України затвердив велику освітню субвенцію, яка пішла на місця ще у кінці квітня цього року: 998 млн грн, які повинні бути скеровані на закупівлю обладнання та меблів для нової української школи. Натомість 386 млн грн передбачено на підвищення кваліфікації вчителів, 163 млн грн - на додаткове придбання техніки для початкової школи, 272 млн грн - на підручники для першого класу, а 48,5 млн грн - на методичну літературу.
Отож відповідно до проекту НУШ першокласники цьогоріч прийдуть в оновлені світлі класи, де буде встановлено нове комп’ютерне обладнання, отримають нові підручники, які відповідають новому стандарту початкової школи. Також для вчителів розроблено нові методичні матеріали, а викладачі пройшли підвищення кваліфікації.
До слова, для Волинської області на реалізацію освітнього проекту з державного бюджету виділили кошти в сумі 97,379 млн грн. Зокрема, для початкової школи - майже 54 млн грн, для інклюзивної освіти - понад 11 млн грн, для осучаснення і оснащення шкіл - 32,5 млн грн.
Кошти розподіли і забезпечили співфінансування з місцевих бюджетів як цього вимагає постанова Уряду: 10 % для району та ОТГ, 30% для міста. Тож нині в області тривають тендерні процедури.
- Закликаю області до внутрішньої дисципліни і за чітким графіком освоювати кошти освітньої субвенції. Важливо, щоб 1 вересня батьки та учні, прийшовши до школи, побачили перші зміни, зрозуміли, що оновлюється освітнє середовище, - зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.