20230908155043.jpg, фото
08 вересня 2023, 15:50

«Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього»: у Києві відбувся третій Саміт перших леді та джентльменів

28 учасниць та учасників з різних куточків світу особисто чи за допомогою відеозв’язку взяли участь у третьому Саміті перших леді та джентльменів. Традиційно його провели на території Національного заповідника «Софія Київська».

Нагадаємо, що це міжнародна діалогова платформа подружжів перших осіб країн світу, започаткована дружиною Президента України Оленою Зеленською у 2021 році для обміну досвідом та реалізації спільних проектів заради добробуту людей на планеті.

Зокрема, цьогорічний саміт був присвячений темі ментального здоров'я та складався з трьох панелей:
🔺«Ментальне здоров’я: баланс стійкості та крихкості»;
🔺«Вплив війни на ментальне здоров'я»;
🔺«Покоління, яке керуватиме світом за 15 років».

«Я вдячний, що цей Саміт присвячено саме тематиці ментального здоров’я. Це особливий напрям, який потребує особливого підходу. Нової уваги. І не лише нашої держави. Щоб люди перемагали. Люди! Разом зі своєю державою», — наголосив Президент України Володимир Зеленський.

Учасники Саміту відзначили, що через повномасштабну війну наша медична система потерпає щодня: пошкоджено 1427 медзакладів, іще 189 – зруйновано. Тому медичні заклади потребують підтримки, щоб розвиватися й надавати якісну допомогу українцям.

Відтак, у межах третього Саміту перших леді та джентльменів уклали 25 меморандумів про медичне партнерство. Тобто українські лікарні отримали 25 «побратимів» у різних куточках світу, із якими зможуть співпрацювати та обмінюватися досвідом.

«Цьогоріч одним із результатів Саміту стало заснування мережі медичного партнерства між країнами. Ми врятуємо ще більше життів. Тож із вдячністю, з надією, з вірою в людину і в любов ми сьогодні ділимося зі світом своєю стійкістю», – резюмувала дружина Президента України.