20230323125315.JPG, фото
23 березня 2023, 12:47

«Ми відкриті і нікому не відмовимо, більше того - ми прислуховуємось», - очільник Бюро економічної безпеки під час зустрічі з представниками бізнесу та місцевого самоврядування Волині

22 березня 2023 року у рамках робочої поїздки керівництва Бюро економічної безпеки України до Волинської області відбулась відкрита зустріч очільника БЕБ Вадима Мельника на начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка з представниками інститутів громадянського суспільства, бізнесу та місцевого самоврядування Волині.

Зокрема, керівник Бюро економічної безпеки України розповів про пріоритети та завдання роботи відомства, яке має повноваження щодо виявлення та подолання кримінальних проявів в економіці України.

«Це єдиний орган, становлення якого відбувається під час військового стану. Тож і фінансування також обмежене. Однак, роботу бюро веде вже понад рік. Навіть в таких умовах ми вивели роботу на позитивну динаміку. Але ми будемо ще краще працювати, якщо буде повна взаємодія із бізнесом. З «білим» бізнесом, який приносить користь економіці держави та людям: виплачує заробітні плати, платить податки і так далі», - зауважив Вадим Мельник.

Основними пріоритетами в роботі назвав недопущення розкрадання бюджетних коштів, блокування активів країни-агресорки та наповнення бюджету (унеможливлення діяльності схем уникнення сплати податків). Завдання – аби весь бізнес працював у рівних умовах та «не виходив за рамки» дозволеного, а також щоби правоохоронні органи не тиснули на підприємців.

«Більше до нас звертайтесь. Ми – відкриті і нікому не відмовимо. Більше того, ми прислуховуємось. І відповідно приймаємо рішення, важливі для бізнесу. Наша мета, аби бізнес сказав: «Ми хочемо, щоб було бюро економічної безпеки», - наголосив керівник відомства.

Опісля закликав присутніх до відкритого спілкування та відповів на усі запитання, що пролунали із вуст волинських аграріїв, забудовників, юристів та волонтерів. Обговорили алгоритми співпраці БЕБ та громадськості у протидії економічній злочинності в регіоні. Зокрема, ухилення від сплати податків, контрабанду, підпільне виробництво контрафакту, кримінальні злочини та фінансове шахрайство, які є основними сегментами тіньової економіки у Волинській області.

Своєю чергою, начальник ОВА Юрій Погуляйко, підсумовуючи зустріч відзначив, що довіра до БЕБ дійсно росте.

«Вдячний за конструктив під час зустрічі та відповіді на усі запитання. Дійсно, довіра до БЕБ росте. І за позицію в діяльності бюро допомагати бізнесу. Адже сильний бізнес означає сильну державу. Якщо ми йдемо у Європу, то нам потрібен європейський підхід, коли спілкування із бізнесом триває постійно. Підсумовуючи, хочу ще раз сказати, що добре, коли економікою займатиметься один орган. Тоді буде і допомога бізнесу, і працюватиме аналітика, яка й вирішуватиме, чи треба втручатись детективам чи ні», - сказав Юрій Погуляйко.