20230502190030.JPG, фото
02 травня 2023, 18:57

Міністр охорони здоров’я України оглянув введений в експлуатацію ангіограф в обласній лікарні

Сьогодні, 2 травня 2023 року, Волинську обласну клінічну лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, аби оглянути введений в експлуатацію ангіограф, закуплений минулого року за державні кошти.

Дороговартісне обладнання призначене для візуалізації та подальших оперативних втручань на серцево-судинній системі. Зокрема, ангіограф дозволяє з найменшим рентгеним навантаженням на пацієнта та лікаря провести оперативне втручання з хорошою візуалізацією проблеми й відповідно хорошим результатом. Як відзначив головний лікар медзакладу Олександр Дудар, це обладнання, на якому пріоритетно лікуватимуть інфаркти.

Тож, як наголосив міністр охорони здоров’я України, необхідно, аби пацієнти знали, що є центри, які лікують при інфарктах, є центри, які лікують при інсультах. У них є все необхідне для того, щоб безкоштовно надати якісну медичну допомогу.

«Ми повинні зараз зробити все можливе, аби люди потрапляли у ці лікарні. Маємо статистику пізніх звернень, при яких важко допомогти. Пізні звернення призводять до інвалідизації людей та подальших проблем в родинах. Тому вчасні звернення до лікарні в більшості випадків дають позитивний результат. Жодних неформальних платежів не повинно бути», - сказав Віктор Ляшко.

Також посадовець додав, що держава продовжуватиме допомагати медзакладам із дороговартісним обладнанням, адже три роки реформи показали, що не завжди органи місцевого самоврядування можуть закупити необхідне технологічне устаткування, яке рятує життя.