20211111194908.jpg, фото
11 листопада 2021 року

Міжнародний пункт пропуску «Ягодин» отримав хороші перспективи модернізації

Ініціатива голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка щодо розширення та модернізації міжнародного пропуску «Ягодин» отримала підтримку Міністерства інфраструктури України, – 9 листопада 2021 року на Волині з робочим візитом перебував  Мустафа Найєм, заступник міністра інфраструктури України.

До слова, питання розбудови волинських пунктів пропуску було одним із перших, яке очільник області Юрій Погуляйко порушив перед керівництвом держави на посаді голови ОДА ще на початку 2020 року.

Також питання розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин» та автодороги державного значення М-19 Юрій Погуляйко порушував перед Президентом України Володимиром Зеленським під час його робочого візиту на Волинь у липні минулого року.

«З впровадженням безвізового режиму транспортне навантаження на прикордонну інфраструктуру Волині суттєво зросло. Відтак, незважаючи на те, що пункт пропуску систематично оновлюється та вдосконалюється, аби «йти у ногу з часом», сьогодні ПП «Ягодин» потребує модернізації та технічного переоснащення, – переконаний очільник області. – Розбудова інфраструктури українсько-польського кордону сприятиме підвищенню ефективності його функціонування та економічному зростанню обох країн».

Відтак, згадана ініціатива знайшла підтримку Міністерства інфраструктури України. За дорученням голови облдержадміністрації, заступник очільника області Ігор Чуліпа взяв участь в обговоренні подальших планів щодо оновлення пункту пропуску із заступником міністра інфраструктури Мустафою Найємом та спільно з головою обласної ради Григорієм Недопадом і керівниками прикордонних територіальних громад.

«Для Міністерства інфраструктури розбудова МАПП «Ягодин» – в пріоритеті, адже другий рік поспіль на Волині в рамках президентської програми «Велике будівництво» здійснюється модернізація автомобільного шляху міжнародного значення  М-07 Київ – Ковель – Ягодин, – зазначив Мустафа Найєм. – Ми зацікавлені, аби проєкт розбудови пункту пропуску стартував і був виконаний в найкоротші терміни, та сподіваємося на плідну співпрацю з усіма гілками влади».

За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи, МАПП «Ягодин» є найпотужнішим пунктом пропуску на західному кордоні України, що розташований на трасі міжнародного значення М-07 Київ-Ковель-Ягодин. Саме через нього переміщується 45-50 % українських вантажів, що прямують до країн Євросоюзу.

«Зважаючи на стратегічне розташування та важливість цього пункту пропуску, польська сторона розпочала реалізацію проєкту модернізації МАПП, завершити який планують до 2025 року, – зазначив Ігор Чуліпа. – Відповідно існує нагальна потреба розширення та модернізації української частини пункту пропуску з метою забезпечення синхронності пропускних операцій».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації