20230921155811.JPG, фото
21 вересня 2023, 15:57

Молодіжна політика на Волині: фінансування та розвиток

Про підтримку молодіжної політики в області та заходи з її реалізації говорили сьогодні під час брифінгу Волинської ОДА керівники профільних структур.

Про обласну цільову соціальну програму «Молодь Волині» на 2021-2025 роки поінформувала заступниця начальника департаменту культури, молоді та спорту облдержадміністрації Тетяна Грицук.

«Аналіз змісту та обсягів фінансування завдань Програми засвідчив, що в основному це заходи із створення молодіжних центрів, проведення навчань, молодіжні табори. А також популяризація окремих питань, пов’язаних з молодіжним середовищем, зокрема надання домедичної допомоги та безпеки життєдіяльності», – відзначила Тетяна Грицук.

Загалом на проведення заходів з обласного бюджету виділено 550 тисяч гривень. Серед основних виконавців Програми – Волинський обласний молодіжний центр, який очолює Яна Романюк.

Як розповіла очільниця Центру, реалізацію заходів вони розпочали із червня. За цей час встигли багато чого: провели базові тренінги для молоді та фахівців, що працюють у сфері молодіжної політики; організували два літні таборування для представників молоді з усієї Волині та з числа переселенців; провели «Школу лідерів» у Городищенській та Ковельській громадах; навчання по створенню молодіжних центрів у Маневицькій і Камінь-Каширській ТГ; а також семінари «Молодіжний працівник» у Нововолинській, Іваничівській, Литовежській, Горохівській та Поромівській громадах.

«Наші тренінги – це навчання, яке допомагає громадянам з бюджетного, державного, громадського сектору зрозуміти, що таке «молодіжна політика», хто такий «молодіжний працівник» і що він має робити для того, аби молодь в громаді розвивалась та зростала», – пояснила Яна Романюк.

До слова, 11 вересня поточного року при Волинській облдержадміністрації затвердили склад Молодіжної ради нової каденції. Сьогодні її учасники розпочали профільне навчання у молодіжному Центрі.

«Члени і членкині Молодіжної ради пройдуть дводенне навчання, щоб знати і розуміти, як працює молодіжна рада і як вони можуть працювати у ній, щоб максимально реалізувати цей інструмент залучення молоді. Як донести потреби молоді керівництву нашої громади та налагодити місточок розуміння та співпраці», – зазначила директорка молодіжного Центру.

Більше про заходи і плани розвитку молодіжної політики на Волині – у відео брифінгу https://bitly.ws/VjJE.