Мотивуємо молодь прагнути більшого: як працює Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Обласна бібліотека для юнацтва перша автоматизована бібліотека на Волині. Тобто усі книги внесені в електронний каталог і їх можна знайти на сайті закладу. Про це розповіла очільниця книгозбірні Алла Єфремова під час брифінгу ОДА.
А з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну бібліотека перетворилася на оперативний волонтерський штаб.
«Ми не закрили бібліотеку ні на день. З початку війни ми співпрацюємо з громадськими організаціями і проектом «Меценати для солдата». На сьогодні один із залів бібліотеки відданий під волонтерство, там плетуть сітки, кікімори і збирають одяг для госпіталів», – зазначила бібліотекар.
Зокрема, волонтерський центр має 9 пунктів плетіння, де щомісячно люди плетуть до 80 сіток розміром 6х4 та орієнтовно 80 «кікімор» для військових.
«Раніше щодня приходили орієнтовно до ста волонтерів. Зараз приходять близько 30-ти людей щоденно. Це студенти, підлітки, пенсіонери та переселенці, які також хочуть зробити вклад у перемогу», – розповіла т.в.о. директора обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова.
Окрім того, у рамках проєкту «Я волонтер», що реалізується в книгозбірні, охоча молодь формує пакунки енергетичних наборів для наших захисників. З початку повномасштабного російського вторгнення уже відправлено близько 12 тисяч наборів.
Також з 2022 року у бібліотеці проводять збір російської літератури, які згодом здають на макулатуру. Відтак, орієнтовно 4 тонни книг було принесено населенням. Кошти за макулатуру, а це майже 12 тисяч гривень, передали на ЗСУ.
«Бібліотека у нас різнопланова, і ще досить багато цікавого ми робимо. До прикладу, минулого року на базі бібліотеки було сформовано хаб «Мераба». З кримськотатарської це означає «привіт». Його створили дві громадські організації для релокованих організацій, – зауважила пані Алла. – Завдяки цьому бібліотека змінила зовнішній вигляд читального залу, отримала нові технічні засоби та меблі. Тобто зал став більш комфортним та корисним для суспільства».
Книгозбірня також запроваджує новий проект «Українська культура – зброя проти ворога».
«У межах програми ми зустрічаємося з дітьми в навчальних установах і говоримо про ті заклади культури, які знищені, або частково зруйновані під час війни, – розповіла очільниця бібліотеки для юнацтва. – Також при бібліотеці працюють арт-терапевтичні практики, майстерки, клуб емоційного відновлення та інтелектуальні ігри. Також проводимо зустрічі з нашими захисниками й захисницями і запроваджуємо новий проєкт «Олімпійський марафон».
Слід зазначити, що нещодавно заклад виграв книжковий грант. Із 975 заявок, які були подані перемогли 32 бібліотеки України.
«Так ми отримали 103 нових видання. До слова, такий грант отримав ще один волинський заклад – Горохівська міська бібліотека», – поділилася новиною Алла Єфремова.
Вона додає, що бібліотека має також свої кошти, які використовує на закупівлю літератури.
«Нову книгу прагне читач. Тож ми слідкуємо за новинками видавництв та стараємося, щоб вони їх якнайшвидше отримали», – підкреслює керівниця книгозбірні.
Варто додати, що обласна бібліотека для юнацтва у поточному році має майже 23 тисячі читачів. До повномасштабного російського вторгнення вона обслуговувала понад 25 тисяч книголюбів.
«Цьогоріч значно збільшилася кількість читачів, які записуються в бібліотеку онлайн на нашому сайті. У минулому році послугою скористалися 1 900 людей», – зазначила пані Алла.
Вона також додала, що бібліотека має багато відвідувань у своїх соціальних мережах, де публікуються новинки книг, дозвіллєва робота і що цікавого може отримати читач у книгозбірні. А щонеділі тут проводяться корисні майстер-класи. Тому закликаємо підписатися на ресурси бібліотеки, щоб бути в курсі усіх подій.
«Наш читач відчуває, що бібліотека, це не просто книга. Бібліотека – це дозвіллєва, інформаційна та освітня діяльність. Особливу увагу ми приділяємо творчому розвитку молоді. Ми організовуємо зустрічі та мотивуємо молодих людей прагнути до більшого. Це потрібно для нас, для України. Тому що українці напрочуд талановита нація і ми хочемо це показати», – наголосила т.в.о. директора Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.