20220802133757.JPG, фото
02 серпня 2022 року

На порядку денному – недопущення затоплення території волинського перинатального центру

Нещодавня злива, що накрила обласний центр 31 липня, призвела до багатьох надзвичайних ситуацій. Зокрема – підтоплення обійстя та підвальних приміщень обласного територіального медичного об'єднання захисту материнства і дитинства у Луцьку. Завдяки працівникам ДСНС вдалось швидко ліквідувати затоплення сховищ стаціонарних корпусів, трансформаторної підстанції та відновити електропостачання.

Начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко доручив своїм заступникам в терміновому порядку оглянути наслідки підтоплення. Як уникнути повторного ризику, вирішували заступники начальника ОВА Сергій Мовенко, Мирослава Якимчук та Юрій Гупало, а також очільник Луцької міської громади Ігор Поліщук.

Керівник перинатального центру Ірина Горавська відзначила, що територія закладу неодноразово зазнавала підтоплення у період затяжних дощів, але у такому масштабі – вперше. Існуюча ливнева каналізація на території об’єднання не розрахована на відведення води з прилеглих вулиць та з масиву села Липини і району Теремно.

Надважливо недопустити підтоплення знову, оскільки у підвальних приміщеннях медзакладу обладнане укриття для пацієнтів та медперсоналу, облаштовані реанімаційні стійки, операційний та пологовий зали тощо.

Спільно із профільними фахівцями, представники влади узгодили попередній план дій. На порядку денному – усунути наслідки підтоплення, оцінити масштаб та вартість робіт із водовідведення та проєкт будівництва зливної каналізації.

Вирішувати питання відводу води із території медичної установи будуть спільними зусиллями ОВА, обласної ради, Луцької та Підгайцівської територіальних громад.