20181211110842.jpg, фото
11 грудня 2018, 11:05

На Ратнівщині запрацював іклюзивно-ресурсний центр

Учора, 10 грудня 2018 року на Волині, а саме на Ратнівщині, запрацював 15-ий інклюзивно-ресурсний центр. Відповідний проект втілений в життя в рамках реформи інклюзивної освіти, яку реалізує Благодійний Фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти та науки України.

Отож, створення доступного освітнього простору для дітей з обмеженими можливостями, адаптація їх до умов реального життя та суспільства – неповний перелік нових можливостей, які відкрилися перед особливими ратнівчанами.

– За доброї волі людей, які при владі сьогодні в районі народилась ще одна комунальна установа. Вважаю, що влада дбає про майбутнє свого району. Те, що діти будуть мати право доступу до якісних послуг – це вже перемога. Щиро вірю, що цей заклад стане одним із тих, без яких Ратнівщина не уявлятиме свого завтрашнього дня, – зазначила заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Соломіна під час відкриття ІРЦ.

Натомість голова Ратнівської райдержадміністрації Андрій Харлампович подякував Президенту України Петру Порошенку за ініціативу створення інклюзивно-ресурсних центрів. А також керівництву і депутатському корпусу Ратнівської районної ради, які відгукнулися на відповідну ініціативу і виділили кошти для співфінансування.

– Надзвичайно приємно бути дотичним до реалізації даного проекту, адже ми навіть не уявляємо скільки дітей потребує таких закладів. Ці діти повинні відчувати себе рівними у суспільстві, – наголосив Андрій  Адамович.

Нагадаємо, що на початку 2018 року під час робочого візиту дружини Президента України підписано Меморандум про долучення Волині до національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Тоді ж Марина Анатоліївна провела нараду з головами районних рад, об’єднаних територіальних громад та міськими головами, головною темою обговорення під час якої стало питання створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на теренах області. Як результат, наразі в області функціонує 15 ІРЦ, ще 4 – почнуть роботу вже у грудні поточного року.

Директор новоствореного закладу Олена Рудчик розповіла, що фахівці ІРЦ будуть забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами, надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку та всебічну допомогу батькам. Центр має освітні осередки, зокрема, для занять лікувальною фізкультурою, іграми, куточок логопеда та відпочинку.

– Інклюзивно-ресурсний центр – це установа як для навчання, так і для розвитку дітей з особливими потребами. Наше завдання зробити усе, щоб очі дітей всміхались, а обличчя сяяли щастям, - резюмувала урочисту частину заходу Олена Михайлівна та намалювала щирі посмішки на обличчях дітей, вручивши солодкі подарунки, з символічним написом «Мрії збуваються!».

Потому гості оглянули приміщення освітнього закладу з сучасними, затишними кімнати, новими меблями, спеціальним обладнанням та технікою. Все це покликано створити комфортні умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. А для діток провели перший майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки.

Слід додати, що на проведення капітального ремонту будівлі, де розміщено інклюзивно-ресурсний центр, з місцевого бюджету виділили 425 тис грн. Разом із тим, обладнання для кабінетів ІРЦ закуплено за рахунок коштів державної цільової субвенції в розмірі 185,6 тис. грн.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.