20181220165301.jpg, фото
20 грудня 2018, 16:49

На сесії Волинської обласної ради розглянули питання про ситуацію, яка склалася на ДП «Волиньторф»

Аби депутати змогли всебічно проаналізувати господарську діяльність державного підприємства «ВолиньТорф», інформував про критичну ситуацію, яка склалася, голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко. Доповідь звучала на черговій ХХІІ сесії обласної ради в четвер, 20 грудня 2018 року.

— Ситуація, яка склалася на державному підприємстві, дійсно критична. Я детально вивчив усі проблеми. Ми виїжджали на місце, я бачив землі, бачив умови праці, розмовляв з людьми і твердо сказав: підприємство має працювати, - розпочав виступ Олександр Ілліч.

Так, він розповів народним обранцям про результати наради, яку провів днями в стінах облдержадміністрації. Стало відомо, що на нараді заслухали як представників ОДА, так і підприємства «Волиньторф». Зокрема, детально проаналізували фінансово-господарську діяльність, розглянули питання поновлення договорів оренди земельних ділянок, судові провадження, що тривають досі.

З’ясувалося, що на сьогоднішній день підприємство має діючі дозволи на земельні ділянки загальною площею 853,6 га та запаси торфу на 2018 рік – 456 тисяч тонн, при  видобутку 237 тисяч тонн у 2018-му. Разом з тим, є чимало недоліків в організації роботи державного підприємства

— Перевірка технічної оснащеності виробничих потужностей свідчить про зношеність технологічного обладнання на 70-80%. Темні приміщення, відсутність гігієни праці, антисанітарія. Багато площ, де протерміновані подачі заявок аж на пів року! На багатьох ділянках самовільно знятий родючий верхніх шар грунту. Я вважаю, що  причина цьому – недбальство зі сторони керівників ДП «Волиньторф» та їх вищих начальників, - зауважив голова обласної державної адміністрації.

Також керівник найвищої виконавчої гілки влади в області зауважив, що підприємство не рекультивує землі, не відновлює родючість грунтів, де видобуто торф. При цьому ДП «Волиньторф» намагається спекулювати на темі отримання в користування земель, які є особливо цінними за визначеннями Мінприроди, та під якими, можливо, є поклади бурштину. Але ці землі, згідно Закону надаються тільки за згоди ВРУ та відповідної постанови КМУ.

Разом з тим, фінансовий аналіз свідчить про непрозорість у використанні бюджетних коштів.

— Постачальники поставили ДП «Волиньторф» дизельного палива на 65 млн грн. Жодного тендера на «Прозорро» не зареєстровано. При цьому, на оновлення обладнання, інші заходи з охорони праці не витрачено ні копійки. Деякі фірми, які купують торф юридично не мають жодного працівника. Дехто спекулює на тому, що підприємство опалює садочки й школи. Тільки 20% торфопродукції (24 тис. тонн), але по ціні значно вищій, постачається комунальним закладам області, що легко замістити альтернативними видами палива. Бюджетні установи купують торф по ринковим цінам від 1000 гривень за тонну, а різні підприємливі фірми за пільговими цінами  в середньому –  870 гривень за тонну торфу, як таке можливо?, - обурився Олександр Савченко.

Разом з тим, голова обласної державної адміністрації виступає за те, аби підприємство працювало.

— Єдине, що мене стримує – чотириста людей, які там працюють, за яких я відповідаю і яким не дам опинитися на вулиці. Я направив звернення до Прем’єр-міністра України про звільнення із займаних посад: генерального директора ДП «Волиньторф» Киричика Івана Мироновича та начальника управління держпраці у Волинській області Стаська Ростислава Богдановича.  Звернувся до правоохоронних та контролюючих органів з приводу масових порушень у сфері фінансово-господарської діяльності керівництва ДП «Волиньторф» та з вимогою проведення невідкладних перевірок в частині дотримання законодавства про працю, стану дотримання санітарних норм умов праці та пожежної безпеки на державному підприємстві ДП «Волиньторф». Тоді підуть розслідування. Не телеекрани, не журналісти і не всі, хто хоче попіаритися дадуть оцінку тому що там відбувається, а суд, - резюмував голова облдержадміністрації.

Також про ситуацію на державному підприємстві доповідав його директор, Іван Киричик.

Після тривалих обговорень депутати таки прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності. Голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці надіслати рішення Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Національному антикорупційному бюро України, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі Генеральної прокуратури України, першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Савчуку Ю. П. А також наголосити центральній виконавчій владі про недопустимість закриття підприємства.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.