На Волині говорили про співпрацю влади та громадськості щодо протидії торгівлі людьми
Про співпрацю влади, правоохоронних органів та громадських об’єднань йшлося під час засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству, що відбулася у головній адмінбудівлі краю з нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми. У заході взяли участь директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сергій Страшний, його заступниця Оксана Гобод, заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Андрій Ткачук.
Як зазначила Оксана Гобод, Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього. В області налагоджена робота у цьому напрямку із суб’єктами, які здійснюють заходи із протидії торгівлі людьми, зокрема, з управлінням міграційної поліції ГУНП та громадськими об’єднаннями.
«Загалом, станом на 18 жовтня цього року в області встановлено 49 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з яких 29 осіб постраждали від трудової експлуатації, 12 – від сексуальної, 2 – по справі «наркокур’єрів», 3 – військовополонені, а також втягнення у злочинну діяльність також 3 особи, – зазначила заступниця директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. – У 2021 році статус встановлено 1 особі, ще 1 пакет документів готується на розгляд до Національної соціальної сервісної служби України».
У свою чергу голова правління громадської організації «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк зауважила, що Волинь одна з лідерів у боротьбі з торгівлею людьми. Позаяк волиняни не стоять осторонь соціальної проблеми та активно співпрацюють з громадськими організаціями, владою і правоохоронними органами у цій сфері.
За пропозицією Національної поліції, необхідно розглянути можливість створення кризових кімнат у кожній громаді. Натомість, на Волині лише 11 територіальних громад подали документи на отримання державної субвенції на створення служби підтримки осіб, які постраждали від насильства.
Про включення гендерної складової в Стратегію регіонального розвитку Волинської області на 2021-2027 роки присутніх інформував заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Андрій Ткачук.
«Стратегія відповідає положенням міжнародних документів, ратифікованих Україною, а також зобов’язанням нашої держави щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, – наголосив Андрій Ткачук.
Також він інформував присутніх про гендерні диспропорції у демографічній, економічній та соціальних сферах Волині та зауважив, що в області зроблені кроки в напрямку врахування гендерної рівності. Зокрема, гендерний аспект врахований у таких регіональних програмах: Регіональній програмі підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2019 р., Обласній комплексній програмі з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 р..
Окрім того, створена Регіональна рада з питань ґендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству, яка є постійнодіючим консультативно-дорадчим органом при Волинській обласній державній адміністрації.
Також створена освітня платформа для розвитку жіночого підприємництва в області, Жіноча Ділова Палата в області та проведено перший жіночий економічний форум у травні цього року.
На основі гендерно-орієнтованого підходу формується нова програма підтримки підприємництва в області на 2021-2024 роки з активним залученням ключових стейкхолдерів та проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні», що реалізується структурою ООН Жінки спільно з Міністерством розвитку громад та територій України на період 2019-2022 років у Волинській області за фінансування Уряду Канади
Відтак, за результатами засідання його учасники прийняли рішення посилити роботу та сприяти вирішенню проблеми гендерного та домашнього насильства шляхом координації зусиль усіх зацікавлених сторін на регіональному та місцевому рівнях.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації