На Волині – надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Погодні умови сприяють виникненню та розповсюдженню пожеж в екосистемах. На жаль, волинські рятувальники щодня отримують повідомлення про загоряння сухої трави, лісу та торфовищ. Гасіння таких пожеж – це непросте завдання, вимагає значних людських і матеріальних ресурсів.
Про це розповів речник ГУ ДСНС України у Волинській області Володимир Нестеров під час брифінгу в ОДА.
Так, з початку 2024 року в області зареєстровано 260 пожеж у природних екосистемах, яких 251 пожежа сухої рослинності (близько 156 га), 7 пожеж торфовищ (близько 3 га), 1 пожежа пшениці на корені (близько 4,6 га) та 1 пожежа лісу (близько 25 га). Лише упродовж останнього тижня в області виникло 58 пожеж у природних екосистемах на площі близько 35 га.
За словами Володимира Нестерова, в основному пожежі у природних екосистемах виникають внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності громадянами тих чи інших населених пунктів.
«Суха сонячна погода та проведення громадянами сільськогосподарських робіт на полях збільшує загрозу виникнення та сприяє швидкому розвитку пожеж сухої рослинності, які під дією різних факторів можуть розповсюджуватися на велику площу, перейти у пожежі торфовищ, лісових масивів та призвести до матеріальних збитків, травмування чи загибелі людей», – наголосив речник ГУ ДСНС України у Волинській області.
За порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки передбачена адміністративна відповідальність. З метою запобігання пожеж у природних екосистемах рятувальники постійно проводять профілактичні рейди щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до відповідальності.
Так, з початку цього року було виявлено та притягнуто до відповідальності понад 120 громадян.
Тож волинські рятувальники закликають мешканців краю не провокувати пожежі у природних екосистемах та нагадують, що у період високої пожежної небезпеки заборонено відвідувати ліси.