20200402181353.jpg, фото
02 квітня 2020, 18:07

На Волині – найменша заборгованість зі сплати за спожиті житлово-комунальні послуги

Про проблеми діяльності підприємств житлово-комунального господарства (управління житловим фондом, водопостачання та водовідведення, теплопостачання, поводження з побутовими відходами) в умовах карантину йшлося сьогодні, 2 квітня, під час селекторної наради Міністерства розвитку громад та територій України у режимі відеоконференцзв’язку.

Участь у заході, який проходив під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Валентини Москаленко, взяв перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Кирильчук.

Як зазначалося в ході відеоселектору, з початку поточного року зросла заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги (без урахування газу та електроенергії) та станом на 1 березня 2020 року по Україні вона становить 32,69 млрд гривень.

Загалом у порівнянні з показниками аналогічних періодів 2018-го та 2019-го років, рівень оплати за комунальні послуги дещо підвищився (84,1% проти 75,6% та 72,2% відповідно), однак, негативний вплив поширення коронавірусної хвороби вже відчувається у всіх сферах життя країни та громадян, в тому числі й у сфері ЖКГ. І хоча наразі критичної ситуації в країні не спостерігається, згідно попередніх прогнозів, у квітні ситуація з оплатою за спожиті житлово-комунальні послуги може погіршитися у зв’язку зі зниженням платоспроможності населення.

Як відомо, аби мінімізувати можливі ризики, Уряд запровадив ряд першочергових заходів на підтримку населення під час карантину, однак, як раніше зауважив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, «це не означає повне скасування оплати за комунальні послуги». Він звернув увагу керівників регіонів на те, що «для забезпечення стабільного функціонування підприємств сфери ЖКГ маємо чітко розуміти тенденції по сплаті за послуги та упередити можливі ускладнення».

Саме тому сьогодні представники регіонів озвучили проблемні питання, які мають місце на сьогодні. За результатами обговорення та аналізу показників усіх областей стало відомо, що менше проблемних питань з оплатою комунальних послуг виникає у тих регіонах, у яких теплопостачальні підприємства провели перерахунки плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для населення.

Серед таких областей – і Волинська, де перерахунки зроблені усіма теплопостачальними підприємствами. Як результат – Волинь увійшла до трійки областей, де зафіксовано найменшу заборгованість зі сплати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Разом з тим, в межах дотримання карантину в області вживаються заходи щодо обмеження роботи центрів обслуговування споживачів комунальних послуг та абонентських відділів підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, переведення їх функціонування у дистанційний режим та створення умов для оплати за спожиті послуги ЖКГ онлайн.

Не менш важливим в умовах карантинних заходів залишається питання дезінфекції об’єктів благоустрою. Відтак, на основі наданих пропозицій з областей Мінрегіоном буде опрацьоване питання щодо можливостей співфінансування цих заходів з державного бюджету.

Також заступник Міністра розвитку громад та територій Валентина Москаленко звернула увагу на важливість в період карантину організації роботи з побутовими відходами. Позаяк можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом, кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів.

«Добре було б, щоб карантин завершився, а екологічна культура українців – залишалася»,  – зауважила Валентина Москаленко.

Для довідки. В середньому показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину. За статистикою, в минулому році утворилось майже 53 млн. кубічних метрів побутових відходів, або понад 10 млн тон, які були захоронені на 6 тисячах сміттєзвалищ і полігонів.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації