20240610102458.JPG, фото
10 червня 2024, 10:24

На Волині перераховано 19,8 тисяч пенсій працюючим пенсіонерам

Розмір пенсії залежить не лише від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (періоду, впродовж якого людина сплачує ЄСВ). Оскільки з часом, коли людина працює, страховий стаж збільшується, то і розмір пенсії має також збільшуватись. Тому з 1 квітня 2024 року в Україні здійснюється автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий за останніх два роки.

«Ми самостійно здійснили такий перерахунок  в травні, оскільки у квітні не було даних про страховий стаж за перший квартал 2024 року. Отже перерахунок провели зараз і люди отримають доплати за квітень і травень у червні», – зазначила начальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ Пенсійного фонду України у Волинській області Людмила Андросюк під час брифінгу ОДА.

Вона поінформувала, що на Волині перераховано від страхового стажу 19,8 тисяч пенсій, а від стажу та заробітної плати – 4 912.

«Перерахунок пенсії завжди означає підвищення. Середній її розмір від страхового стажу зріс на 89 гривень. Середнє підвищення від проведення перерахунку від стажу і заробітку – 190 гривень», – сказала фахівчиня.