20230407150314.JPG, фото
07 квітня 2023, 15:02

На Волині планують створити Раду ВПО

Про це говорили на форумі «Інтеграція переселенців на Волині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО» сьогодні, 7 квітня 2023 року. Серед учасників заходу внутрішні переселенці, представники громадських організацій, бізнесу, органів обласної та місцевої влад.

«Перші вимушені переселенці з’явилися у нас у 2014 році, коли росія загарбала Крим та частину Донецької й Луганської областей. З початку 2022 року ми кожного дня знову приймаємо вимушено евакуйованих осіб, – зазначила модераторка заходу. – Ці люди мають стати повноцінними членами тих громад, куди вони переїхали. Тож для цього команда програми «Єднання заради дії» розробила і впроваджує механізм Ради внутрішньо-переміщених осіб при місцевих та регіональних органах влади. Вони допомагають переселенцям і місцевій владі знайти рішення, порозумітися і взаємно допомагати».

Про роботу з вимушено евакуйованими особами на Волині розповіла директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод.

«З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну на територію Волинської області прибуло понад 77 тисяч переселенців. За кордон через нашу область переїхали понад 700 тисяч громадян. Враховуючи те, що ЗСУ звільнили деякі окуповані території, то частина людей повернулися до своїх домівок. Тож на Волині залишилися 56 тисяч переселенців, – розповіла посадовиця. – Наші соціальні заклади разом з тергромадами прийняли майже 220 людей з ментальними розладами або з інвалідністю та похилого віку.

Оксана Гобод також додала, що продовж цього тижня на Волині знайшли прихисток ще 79 внутрішньо переміщених осіб. Серед них здебільшого люди з Запорізької, Донецької, Харківської та Донецької областей.

Директорка департаменту соціального захисту населення ОДА також анонсувала, що невдовзі на Волині розпочнеться розробка плану реінтеграції ВПО.

Опісля присутні дізналися про робочі місця для переселенців, досвід Луцького педагогічного коледжу в облаштуванні місць компактного проживання ВПО, створення Центру взаємопідтримки для внутрішньо переміщених осіб та різноманітну допомогу їм.

Крім того, відбулися дві панельні дискусії щодо взаємодії вимушено евакуйованих осіб з громадськими організаціями, владою та бізнесом. Зокрема, заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів Волинської ОДА Андрій Ткачук розповів про приклади успішної релокації бізнесу на Волинь та допомогу ОДА в цьому підприємцям.

Водночас, регіональна координаторка програми «Єднання заради дії» на Волині Ірина Пилипенко розказала про переваги Ради ВПО, як комунікативного майданчика між владою та громадою для координації дій та вирішення питань пеерселенців.

У підсумку учасники заходу підписали Резолюцію, аби разом створити консультативно-дорадчий орган – Раду ВПО у Луцькій громаді.