На Волині – понад 420 випадків захворювання на кір
Епідеміологічна ситуація в області залишається напруженою. Зокрема, зважаючи на сезонність, найбільш загрозливими інфекціями залишаються: кір, кишкові інфекції, вірусний гепатит А тощо. Про це повідомили сьогодні, 7 травня 2018 року, під час оперативної наради у голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка.
За словами в.о. директора державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Янко, інтенсивність захворюваності на кір в області становить 39 особи на 100 тисяч населення. Найвищі показники фіксують в Турійському, Камінь-Каширському та Іваничівському районах, а також містах Ковелі та Володимир-Волинському.
Так, з початку року зареєстровано 24 спалахи кору, з них: 12 в побуті, 10 в школах, 2 у вищих навчальних закладах І-ІІ ступеня акредитації. Найбільша кількість – в Турійському районі та м. Ковель (по 6 спалахів). Натомість по 3 спалахи у м.Володимир-Волинський та Камінь-Каширському районі.
– Причиною спалаху в місті Володимир-Волинський стало проведення масового заходу, але вчасно вжиті заходи органами виконавчої влади міста і району, запровадження додаткових канікул у школах, заборона проведення масових заходів, не допущення не щеплених дітей, проведення додаткових щеплень дали можливість знизити поширення кору. Відповідні заходи здійснювали й у Турійському районі, – повідомила Наталія Вікторівна.
Нагадаємо, що з початку року на Волині на кір захворіло більше 420 осіб, з яких діти становлять понад 70 %. В епідемічний процес залучено 15 адміністративних територій області (83%). Найбільше хворіють школярі віком 6 - 14 років (60 % від усіх захворілих). Натомість, серед постраждалих дорослих переважає вікова категорія 21-35 роки, проте, найстаршому хворому 54 роки. Понад 60 % хворих не мають повторного щеплення або повторного за графіком щеплень.
– Єдиний захист від кору – це створення колективного імунітету, тобто 95 % населення області має бути охоплено щепленням. Лише в такому випадку населення є захищеним. Відповідно вакцинацію слід проводити в один та шість років. Нині ці показники нижчі від норми. Тож це питання потребує обов’язкового врегулювання. В області наявна достатня кількість вакцини проти кору, паротиту, краснухи Priorix виробництва Бельгія. Тому закликаю всіх батьків робити щеплення, аби попередити захворювання у дітей, – резюмувала Наталія Янко.
Окрім того, зберігається загроза поширення захворюваності на дифтерію та правець, які мають високий рівень летальних наслідків, а пожиттєвого імунітету немає.
– Ви говорите про тривожні речі. Ми давно про них говорите. І ніхто в принципі нічого не робить. Тож чекаю конкретних пропозицій щодо запобігання поширення інфекційних захворювань, а також слід посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, – зауважив Олександр Савченко.
Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дав доручення провести окреме засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, рішення якого є обов’язковим для виконання.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.