20230314080940.JPG, фото
14 березня 2023, 08:09

На Волині працює місія ЮНІСЕФ: у пріоритеті – діти вразливих категорій

13 березня 2023 року Волинську облдержадміністрацію відвідала місія ЮНІСЕФ з метою посилення співпраці у сфері захисту прав дітей. За дорученням начальника ОВА Юрія Погуляйка, з міжнародними партнерами зустрілася заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, керівники профільних структурних підрозділів та служб. 

Найперше заступниця голови ОДА подякувала партнерам за підтримку та допомогу, яку вони надають нашому регіону з перших днів повномасштабної війни. 

Відтак, увага міжнародних партнерів була націлена на вивчення потреб та забезпечення інтересів дітей вразливих категорій. Насамперед мова йде про створення у громадах мінімального пакета соціальних послуг для сімей та родин.

«Саме громада повинна розуміти важливість такої соціальної роботи. Тоді ми зможемо представити мінімальний пакет послуг та підтримати вразливі родини. На початках це може бути щось просте. Починаючи від можливості постійного доступу до соціального менеджменту, кейс-менеджменту та центрів денного перебування. Далі складніше - центри раннього втручання або центри перебування дітей і людей з інвалідністю», – розповіла Джин Чой, керівник секції захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

Слід зазначити, що особливістю співпраці з міжнародними партнерами у цьому напрямку є те, що до роботи мають бути залученні усі без винятку територіальні громади області, які поділятимуть бажання змінюватися та створювати усі необхідні соціальні послуги для своїх мешканців. 

Ще одним напрямком співпраці є створення, збільшення, посилення альтернативних, сімейних форм догляду та влаштування дітей. Необхідно працювати над програмами підтримки прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Усе це стимулюватиме розвиток цих інститутів. 

«На Волині, як і в інших регіонах ще є інтернатні заклади. Але наша спільна, головна мета – закінчити трансформування інтернатних закладів та перемістити максимальну кількість дітей до родин. Ми розуміємо, що це не робота одного дня. Це досить довгий шлях, – розповіла Джин Чой. – Ми сподіваємося, що завдяки нашій підтримці ваш регіон стане успішним флагманом цих трансформаційних процесів. Ви маєте можливість стати передовою моделлю для інших областей». 

За словами заступниці голови ОДА запропоновані пропозиції співпраці варті уваги та будуть опрацьовані.

"Розраховуємо на вашу підтримку та координацію подальших дій. Ми усі зацікавленні у досягненні поставлених цілей, тому готові до спільної роботи», – наголосила Мирослава Якимчук.