20190328093103.JPG, фото
28 березня 2019, 09:23

На Волині працюють над дерегуляцією господарської діяльності

Як створити сприятливе середовище для розвитку бізнесу за допомогою здійснення ефективної регуляторної політики. Ось головне питання, яке порушили під робочої наради під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Кошарука, що відбулася у стінах облдержадміністрації 27 березня 2019 року.

Тож, про дотримання законодавства у сфері регуляторної діяльності та державного нагляду (контролю) говорили керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, органів державного нагляду та  місцевого самоврядування.

Спершу ж, про здійснення регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідними інституціями в області, а також статистичні показники цієї сфери діяльності, розповів завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Волинській області Олег Савчук.

Посадовець зазначив, що загалом метою Державної регуляторної служби України є створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу. Основне завдання – забезпечити ефективну регуляторну політику. Слоганом своєї діяльності очільниця ДРСУ Ксенія Ляпіна у звіті про роботу за 2018 рік назвала «Руйнуємо бар’єри для чесного бізнесу в Україні».

Відтак, регуляторні органи згідно з чинним законодавством здійснюють заходи з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, а також контролюють їхню відповідність принципам державної регуляторної політики.

– Якщо аналізувати щорічну інформацію Державної регуляторної служби України за 2018 рік про здійснення державної регуляторної політики органами виконавчої влади, то Волинь виглядає досить непогано, – зазначив Олег Савчук. – Не було виявлено жодних порушень у сфері державного нагляду (контролю). Відповідно до затверджених планів перевірок органами нагляду області здійснюються перевірки, графіки яких розміщені на офіційних веб-сайтах органів державного нагляду. Крім того, нам потрібно і надалі дотримуватись вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 зі змінами щодо прозорості рішень органів місцевої влади та наповнювати реєстр відкритих даних нормативно-правовими актами у сфері господарської діяльності.

Тож, підбиваючи підсумки робочої наради, Сергій Кошарук наголосив:

– Давайте в Україні запроваджувати кращі європейські практики та норми, і надалі покращувати співпрацю та дотримуватись законодавства у сфері державного нагляду.

Департамент економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації.