На Волині продовжують ліквідовувати наслідки зимової негоди
На Волині продовжують ліквідовувати наслідки вчорашньої негоди та готуються до ще сильніших снігопадів, які, за даними синоптиків, накриють область уже 11-12 лютого.
Про те, як в області борються зі сніговими заметами, говорили учасники позачергового засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що відбулось сьогодні, 9 лютого 2021 року, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи та за участі заступників голови ОДА Олександра Троханенка, Людмили Тимощук та Анатолія Костика.
Також на засідання запрошені представники найбільших будівельних організацій області.
Аби напрацювати алгоритм подальших дій органів влади та комунальних служб, учасники засідання коротко проаналізували стан справ у кількох галузях життєдіяльності області, на які мають найбільший вплив екстремальні погодні умови.
Про ситуацію на автошляхах області розповіли керівник Служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолій Посполітак та очільниця Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області Оксана Грицюк.
За словами Анатолія Посполітака, 8 лютого упродовж дня на автошляхах державного значення працювало від 50 до 63 одиниць снігоприбиральної техніки. Ситуація була повністю під контролем.
«Ближче до вечора погодні умови різко погіршилися. Мокрий сніг за мінусової температури повітря призвів до утворення ожеледиці, тож автодороги почали обробляти протиожеледними матеріалами. Сніговий покрив збільшився на понад 20 сантиметрів. Усе це спричинило певні труднощі, – повідомив головний дорожник області. – Не дивлячись на це, проїзд на міжнародних та регіональних дорогах забезпечений. Там працює понад 92 одиниці спецтехніки та залучені автогрейдери».
Є обмеження руху транспорту на окремих ділянках територіальних автошляхів (Т-03-02, Т-03-03, Т-03-05 та Т-18-02). Наразі на цих напрямках посилено працює спецтехніка, аби якнайшвидше відновити рух.
На місцевих дорогах ситуація дещо складніша. Найбільші проблеми виникли у Маневицькому районі.
«Роботи із розчищення доріг ведуться. Тримаємо зв'язок із керівниками місцевих органів влади, аби якнайшвидше стабілізувати ситуацію», – розповіла Оксана Грицюк.
Стабільною є ситуація і у сфері житлово-комунального господарства. Проблем із тепло- і водопостачанням на території області немає. Електропостачання відсутнє у декількох населених пунктах Луцького району. Представники Волиньобленерго запевняють, що електропостачання буде відновлене найближчим часом.
«Бачимо, що ситуація на дорогах області склалася дещо неоднозначна. Дорожні служби справляються зі сніговими заметами, але, на жаль, не у всіх напрямках. Відтак просимо волинських забудовників допомогти технікою, аби ліквідувати наслідки вчорашніх снігопадів», – наголосив Ігор Чуліпа.
Про роботу медичної галузі розповів заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Валерій Кацаман.
«Протягом минулої доби бригади екстреної медичної допомоги здійснили близько 320 викликів. Через погодні умови частина викликів здійснювалися із запізненням, – розповів Валерій Кацаман. – До усіх стаціонарних відділень забезпечений нормальний під'їзд».
Напередодні управлінням охорони здоров’я ОДА перевірено підключення медичних закладів до резервного енергоживлення. Відтак, усі медзаклади готові до можливих екстрених відключень. Питання киснезабезпечення також пропрацьовані.
Окрім цього, районним органам влади надані рекомендації усіх вагітних на пізніх термінах превентивно госпіталізовувати у пологові відділення стаціонарів. Загалом ситуація у медичній галузі Волині контрольована.
У зв'язку із нестабільними погодними умовами та ситуаціями на автошляхах, підрозділи управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області переведені у режим посиленої бойової готовності. Окрім цього, на території області працює 42 стаціонарних пункти обігріву.
За минулу добу рятувальники разом з поліцією області вивільнили зі снігових заметів 77 транспортних засобів, з них 6 автобусів та 3 карети екстреної медичної допомоги.
За результатами обговорення учасники засідання прийняли ряд рекомендаційних рішень.
Зокрема, керівникам бюджетних установ рекомендовано забезпечити розчищення прилеглих до установ територій від снігу власними силами.
Головам територіальних громад та районних державних адміністрацій рекомендовано співпрацювати із дорожніми службами та максимально залучати наявну техніку до розчищення доріг.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації