20200604174134.jpg, фото
04 червня 2020, 17:40

На Волині проведуть аудит земель сільськогосподарського призначення

За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка в області проводиться аудит земель сільськогосподарського призначення. Для цього в ОДА створена робоча група. Основне завдання аудиту – детінізація земель.

«Аудит не має на меті каральну функцію, але у разі виявлення порушень, робоча група передаватиме матеріали до правоохоронних органів. Приведення усіх земель у правове поле, автоматично унеможливить рейдерські захоплення та сприятиме наповненню місцевих бюджетів», – зазначає голова ОДА.

Відтак, сьогодні 4 червня 2020 року, заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко провів робочу нараду із головами райдержадміністрацій у режимі відеоселектору. У студії ОДА також були присутні представники Національної поліції, Держгеокадастру у Волинській області та екологи.

За даними головного управління Держгеокадастру у Волинській області площа земель сільськогосподарського призначення, станом на 1 січня 2016 року становить 1 мільйон 8 тисяч гектарів. За цей рік, цифри відсутні. За словами начальника управління агропромислового розвитку ОДА Юрія Горбенка ця цифра дещо відрізняється від даних Держгеокадастру України на близько 100 тисяч гектарів. Окрім цього, існують розбіжності між використанням земель та їх цільовим призначенням згідно з документацією.

«Особливу увагу звертаємо на пайові землі, які в багатьох випадках використовуються без договорів, власника мають старі державні акти, або навіть сертифікати, – пояснив Юрій Мифодійович. Є випадки надання в оренду невитребуваних паїв в оренду з розміром плати 100-200 гривень за гектар, використання земель без документів і виплат за користування».

Згідно із дорученням голови ОДА, до 2 червня цього року в районах створенні робочі групи для проведення аудиту. Усі необхідні процедури по аудиту сільськогосподарських земель повинні бути завершенні до 1 вересні 2020 року.

За словами Олександра Троханенка, аудит земель дозволить впорядкувати інформацію про усі землі на території Волині.

«Провівши аудит ми зможемо відкрити потенційно привабливі ділянки. Матимемо що запропонувати інвестору, – переконаний Олександр Васильович. Кожна сільська рада, кожна ОТГ повинні сприяти, аби землекористування було законним стовідсотково. Якщо все буде оформлено відповідно до норм чинного законодавства – будуть збільшенні надходження до бюджетів».

В рамках аудиту буде проведено інформаційну кампанію для власників земель в частині необхідності належного оформлення документів, що підтверджують право власності. Для надання правової допомоги населенню залучено представників Центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Відділення Центрів є у всіх районах, фахівці готові до співпраці.

Результатом аудиту в розрізі територій сільських, селищних рад, ОТГ, районів має стати достовірна інформація про кожний клаптик землі сільськогосподарського призначення на Волині.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації