20210426165949.JPG, фото
26 квітня 2021, 16:57

На Волині розпочали роботу із формування переліку об’єктів, які реалізуватимуться за кошти ДФРР у 2022 році

На Волині розпочалася робота із формування переліку об’єктів, які будуватимуться чи реставруватимуться за кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2022 році. Про це стало відомо сьогодні, 26 квітня 2021 року, під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР.

Зокрема, заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа та т.в.о. директора департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА Вероніка Бальбуза поінформували учасників наради про основні зміни, внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» та погодили технічні завдання, за якими відбувається відбір проєктів.

Слід зазначити, що інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що подаються на попередній конкурсний відбір, повинні бути розроблені відповідно до технічних завдань, які, у свою чергу, відповідають завданням, визначеним у Стратегії розвитку Волинської області до 2027 року.

Як повідомила Вероніка Бальбуза, подані проєкти від області для їх реалізації у 2022 році повинні відповідати 6-ьом технічним завданням:

– підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки;

– розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення;

– розвиток інноваційної економіки на засадах старт-спеціалізації;

– розвиток транскордонного співробітництва;

– раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека;

– розвиток спортивної інфраструктури.

Відтак, учасники засідання схвалили перелік завдань, після чого Міністерство регіонального розвитку громад та територій України повинно їх погодити, аби оголосити конкурсний відбір проєктів в області, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР у 2022 році.

«Прийом документів здійснюватиметься до 15 червня 2021 року, а до 1 серпня 2021 року очікуємо затвердження програм, які розпочнуть будуватися за кошти ДФРР у наступному році», – зазначив Ігор Чуліпа.

Окрім того, змінилася й мінімальна сума вартості проєктів будівництва. Якщо у минулих роках вона була не менше 5-ти млн гривень, то у 2022 році мінімальна вартість – не менше 10-ти млн гривень.

«Також, якщо сума проєкту становить від 50-ти до 100 млн гривень, то термін реалізації об’єкта може продовжитися до 4-ох років. Якщо ж вартість більша за 100 млн гривень, то цей термін збільшується до 5-ти років», –  сказала Вероніка Бальбуза.

Нагадаємо, що у 2021 році на будівництво та реконструкцію проєктів за кошти Державного фонду регіонального розвитку Волинь отримає понад 154 мільйони гривень.  До переліку об’єктів увійшли:

– загальноосвітня школа I-III ступеня, с. Піща Шацького району (реконструкція) – 25 201,1 тис.;

– загальноосвітня школа I-III ступеня у с. Башлики Ківерцівського району (будівництво) – 48 873,124 тис.;

– загальноосвітня школа I-III ступеня у с. Стобихівка Камінь-Каширського району (будівництво) – 18 877,849 тис.;

 – розбудова фізкультурно-спортивної та плавально-оздоровчої інфраструктури Волині (капітальний ремонт) – 17 326,294 тис.;

– база практики спортивно-оздоровчого табору «Гарт» на озері Світязь Шацького району (будівництво мультифункціонального спортивного комплексу) –16 950,618 тис.;

– пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів» в с.Колодяжне Ковельського району (реставраційно-ремонтні роботи) – 9944,986 тис.;

– спортивний комплекс у смт Торчин Луцького району  (будівництво)  – 16 851 тис.

«На сьогодні розпочалися аукціони по двох проєктах: це капітальний ремонт спортивного комплексу Луцького національного технічного університету та реставрація пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів», – підкреслив заступник ОДА. – Планується також опісля 5 травня поточного року оголосити тендерні процедури на будівництво мультифункціонального спортивного комплексу на базі практик спортивно-оздоровчого табору «Гарт»».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації