20210202173230.JPG, фото
02 лютого 2021 року

На Волині розпочинається підготовка до відзначення 35-ої річниці Чорнобильської аварії

Сьогодні, 2 лютого 2021 року, на державному рівні відбулося перше засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 35-ої  річниці Чорнобильської трагедії. Онлайн-зустріч пройшла під керівництвом прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, до якої також долучилися учасники регіональної комісії Волині під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка.

Нагадаємо, 26 квітня 2021 року виповниться 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

«Дуже важливо для України, для світу, для ліквідаторів та для постраждалих від Чорнобильської катастрофи пам’ятати цю сумну дату в нашій історії. Тому потрібно розробити правильний план заходів, коректно усе організувати, аби гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити в нашій державі», – звернувся до учасників засідання Денис Шмигаль.

Відтак, члени організаційного комітету запропонували своє бачення та пропозиції щодо відзначення 35 роковин Чорнобильської катастрофи. Також представлено до річниці план підготовки пам’ятних заходів. Зокрема передбачено провести: соціальні, пам’яті та вшанування, культурні, мистецькі, освітні,  наукові міжнародні та заходи за участі керівництва держави.

Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій.

Також варто підкреслити, що серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3,5 тис волинян, з них живими залишилися 1 903 особи.

«Я найперше хочу подякувати усім від імені чорнобильців за розуміння. Адже на території Волинської області на сьогоднішній день  проблем таких, що не вирішуються немає. Єдине, на що прошу звернути увагу, то це на те, щоб кожен живий ліквідатор отримав нагороду за те, що він зробив»,  – висловив свою думку голова ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Ростислав Кухтей.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації