20180709115046.jpg, фото
28 березня 2018 року

На Волині розпочнуть масові перевірки щодо дотримання правил протипожежної безпеки

Усю країну сколихнула новина про трагедію, що днями відбулася у російському місті Кемерово. Відтак, сьогодні, 28 березня 2018 року, голова облдержадміністрації Олександр Савченко в терміновому порядку скликав засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головна тема – стан протипожежної безпеки на теренах краю.

Так, за словами заступника начальника управління із запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС України у Волинській області Олега Билиці, питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки об’єктів торгово-розважальних центрів та інших об’єктів масового скупчення людей перебуває на постійному контролі Державної служби з надзвичайних ситуацій. Що ж стосується конкретики, то останні планові перевірки на даних об’єктах проводилися впродовж 2016 року. За результатами перевірок керівники та директори закладів отримали акти та приписи щодо усунення порушень пожежно-техногенної безпеки.

До слова, наказом голови ДСНС України від 24 листопада 2017 року № 627, затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, згідно якого плановим перевіркам підлягають заклади, що відносяться до суб’єктів господарювання  високого ступеню ризику. Разом із тим, відповідно до підпункту 6 статті 3 Закону України «Про тимчасовості та особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) господарської діяльності» ДСНС може здійснювати позапланові перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень умов законодавства в один із результатів проведення попереднього заходу.

– У зв’язку із пожежею, що трапилася 25 березня 2018 року в ТЦ «Зимова вишня» міста Кемерово (Російська Федерація), та з метою запобігання можливості виникнення пожеж на території області у відповідних закладах, пропоную провести позапланові заходи щодо дотримання вимог законодавства з питань пожежно-техногенної безпеки торгово-розважальних закладах та інших об’єктах з масовим перебуванням людей, – зазначив Олег Билиця.

Натомість керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, зважаючи на велику чисельність закладів масового скупчення населення, доручив здійснити перелік почерговості перевірки даних закладів. В першу чергу, це – нічні клуби, торгово-розважальні центри, великі супермаркети тощо. Оглянуть також заклади науки, культури та охорони здоров’я. Перевірки розпочнуть вже сьогодні та проводитимуть поетапно.

– Ви повинні все перевірити. Зі свого боку гарантую вам повну підтримку, адже впевнений, що будуть випадки недопущення ваших людей на об’єкти. Окрім того, готовий і сам виступити в ролі інспектора, адже люблю часом навідатися без попередження. Я навіть за те, щоб викликати правоохоронні органи та подавати на недобросовісні підприємства та організації до суду, – наголосив Олександр Ілліч.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.