20231207170733.jpg, фото
07 грудня 2023, 17:07

На Волині створено 18 рад ВПО

Рада ВПО – це консультативно-дорадчий орган, який об’єднує між собою внутрішньо переміщених осіб з проактивною громадянською позицією, відповідними досвідом і знаннями, аби ефективніше захищати права та інтереси ВПО в регіоні. Нині на Волині створено 18 таких рад.

Зокрема, відповідно до розпорядження від 31 серпня 2023 року № 360, Раду з питань внутрішньо переміщених осіб утворено при Волинській обласній державній (військовій) адміністрації.

Окрім того, Ради ВПО створено при Володимирській, Ковельській та Луцькій районних державних (військових) адміністраціях, а також у Голобській, Берестечківській, Поромівській, Ратнівській, Любомльській, Горохівській, Вишнівській, Луківській, Нововолинській, Володимирській, Камінь-Каширській, Турійській, Шацькій та Рожищенській територіальних громадах.

Як розповідає директора департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод, з початку повномасштабного вторгнення Волинь прийняла понад 78 тис. переселенців.

«Дуже важливо підтримати та допомогти людям, які через війну були змушені покинути домівки. І діяльність рад ВПО допомагають побудови справжній діалог між владою та громадою, аби вирішити нагальні питання та проблеми постраждалого населення», – зазначила Оксана Гобод.

До слова, наразі в Україні працює вже 510 рад ВПО.