20200501124427.jpg, фото
01 травня 2020 року

На Волині створюються усі можливі під час карантину умови для реалізації сільськогосподарської продукції малого та середнього бізнесу

Волинь – аграрний край, соціально-економічний розвиток якого напряму залежить від успіху агровиробників, які вже встигли постраждати через відсутність можливості реалізовувати свою продукцію під час карантину. Це, впершу чергу, вплинуло на надходження в бюджет області.

Тож, аби створити умови реалізації продукції для сільгоспвиробників, в області поступово розпочинають працювати агропродовольчі ринки та ярмарки сільськогосподарської продукції. Нагадаємо, днями Уряд дозволив працювали ринками сільськогосподарської продукції, затвердивши вимоги щодо їх роботи.

Так, сьогодні, 1 травня 2020-го року, такі ринки вже запрацювали у Володимирі-Волинському, Любомлі та Ківерцях. У Луцьку місцева влада прийняла компромісне рішення та дозволила працювати ярмаркам сількогосподарської продукції.

«Сьогодні на виробництво та реалізацію сільськогосподарської продукції впливає не лише карантин через пандемію, а й несприятливі посушливі погодні умови. Волинь – аграрна область, тому важливо приділяти увагу розвитку наших аграріїв. Сподіваюся, це трохи покращить не просту на сьогодні ситуацію», - переконаний голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

До слова, кілька місць торгівлі очільник області відвідав особисто. Як повідомив йому, представник Держпродспоживслужби у Волинській області, усі ринки забезпечені постійною присутністю двох спеціалістів Держпродспоживслужби, вранці інспектори провели первинний огляд. Порушень не виявлено.

Зокрема, у м.Володимир-Волинський відкрито м’ясний торговий ряд, де відбувається реалізація м’ясної продукції. Молочні продукти станом на сьогодні ще поки не реалізовується.
У м.Ківерці працює дві точки реалізації м’ясної продукції та рослинної сировини.
У м.Любомль на сьогодні наявні дві точки реалізації сільськогосподарської продукції.

Вимоги постанови Головного санітарного лікаря країни дотримуються, тобто на вході контролюють кількість людей, які перебувають на території ринку, проводиться температурний скринінг, дотримується відстань між торговими місцями, також наявна розмітка щодо соціальної дистанції для покупців.

До слова, задекларували бажання відновити роботу й ринки інших районів, тож днями очевидно запрацюють ще кілька.