20190419150506.JPG, фото
19 квітня 2019 року

На Волині вшанували пам'ять загиблих українців, жителів колишнього села Красний Сад

19 квітня 1943 року поляки знищили українське село Красний Сад, а потім вивезли майно жителів. Розбирали навіть деякі хати та господарські будівлі. На третю добу підпалили, і Красний Сад перестав існувати. Загинули більше сотні людей.

Сьогодні тут квітує волинське село Михлин. Селяни, високопосадовці та небайдужі краяни у цей день зібралися на кладовищі, де споруджений пам’ятник на місці братської могили, аби згадати невинно вбитих. Серед них – голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, голови Луцької та Горохівської районних адміністрацій Тарас Яковлев та Юлія Гринчук.

— Трагедія відбулася, загинули люди. Про деталі – судити спеціалістам, історикам. Сьогодні ми з вами визначаємо, що зараз найкраще для невинно вбитих. Найкраще для них – пам`ять, що заспокоює душу. А ми зараз повинні шукати те, що нас об`єднує. Народ повинен мати друзів, союзників. Не потрібно зайвий раз, коли держава в стані війні, шукати ворогів. Це не по-державному. Я своїми діями на Княжій Волині хочу переконати усіх навколо, що потрібно бути добрими, людяними, такими, якими створив нас Бог, – промовив Олександр Савченко.

Під час заходу духовенство на чолі з митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом звершили панахиду у пам'ять про загиблих. Окрім того, учасники заходу поклали квіти до братської могили та до пам’ятного знаку на місці вбивства мешканців села поляками (біля криниці).

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.