20220121160408.JPG, фото
21 січня 2022 року

Нехай ідеали Соборності надихають нас на творення нової європейської держави

В обласному центрі Волині відбулася історична композиція до Дня Соборності України «В єдності – сила!».

Щороку, 22 січня, наша держава відзначає День Соборності України. Об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки Україна в одну державу – історичний акт, що увінчав прагнення українців до єдності та став відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

Упродовж багатьох десятиліть Акт Злуки залишався символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу. Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року ідея цілісності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилася під сумнів.

Тож, 21 січня 2022 року, очільник області Юрій Погуляйко спільно зі своїм першим заступником Сергієм Мовенком, заступником голови обласної ради Григорієм Пустовітом та Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком поклали квіти до підніжжя пам’ятника будівничому української нації Михайлу Грушевському. Ліцеїсти покладають квіти до пам’ятних  місць: підніжжя пам’ятника борцям за волю і незалежність України, пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», пам’ятних знаків генералу Олексі Алмазову  та літунам УНР.

Тим самим вшанувавши пам’ять усіх, хто був причетний до об’єднання Української держави, усіх, хто виборював незалежність і суверенітет України.

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко переконаний: «Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні. Це – свято національної єдності, що відображає прагнення усіх українців жити однією великою родиною в соборній та вільній Українській державі».  

На завершення урочистих заходів учасники також вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять Героїв, які загинули за єдність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави та спільно виконали Державний гімн України.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації