20211126235804.jpg, фото
27 листопада 2021 року

Нехай тиха молитва і запалена свічка стануть символом скорботи і пам’яті про тих, для кого голодомор став дорогою у вічність

Звернення голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка до волинян у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв

Голодоморів. Цьогоріч цей пам’ятний день припадає на 27 листопада. 

Цей злочин проти людства і людяності був ретельно продуманий, а задіяні численні механізми його реалізації були чітко усвідомлені тодішнім керівництвом. 

Внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів

1921–1923 та 1946–1947 років Україна втратила мільйони людських життів. Голодомор спричинив загибель українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.

Голодомор винищив та завдав непоправних втрат цілому поколінню українських дітей, які стали найвразливішою категорією жертв цієї трагедії. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад півтора мільйона хлопчиків і дівчаток віком до 10 років. У цих дітей Голодомор забрав життя, дитинство, зруйнував віру в людяність і добро. 

Осягнути розумом причини і масштаби цього злочину неможливо. Ця трагедія назавжди залишиться для українського народу глибокою раною та гіркою правдою, що боляче обпікає душу.

Однак, Україна вистояла, переживши не один голодомор. Сьогодні українці – гідна нація, яку не зламати. Український народ, як і протягом багатьох століть, прагне не війни, а миру, не кровопролиття і страждань, а злагоди в своїй країні.  

Незважаючи на те, що і сьогодні в України є вороги, які хочуть поставити її на коліна, країна впевнено іде вперед, пам’ятаючи своїх синів і дочок, загиблих від штучного голоду. 

Тож нехай тиха молитва і запалена у кожному домі свічка стануть сьогодні символом нашої скорботи і пам’яті про тих, для кого голодомор став дорогою у вічність. 

Будьмо милосердними один до одного, будщьмо людяними, бо не ворожнеча і жорстокість, а добро, мир і злагода є запорукою розвитку вільної, незалежної, процвітаючої України. 

Вічна пам’ять невинним жертвам Голодомору!

Слава українському народові!

Слава Україні!

Голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко