Нехай завжди серед нас буде слово Лесі і слово про Лесю: Олександр Киричук на етнофестивалі в Колодяжненській громаді
Щорічно на початку серпня на Ковельщині в урочищі «Нечимне» відбувається поетично-мистецьке свято, присвячене творчості видатної української поетеси Лесі Українки, яке проводиться з 2001 року. Варто зауважити, що свято започатковане з ініціативи Волинської обласної організації Національної спілки письменників України з метою популяризації місць, які колись надихнули геніальну землячку на написання безсмертної «Лісової пісні».
Цьогоріч фестиваль провели у неділю, 4 серпня 2019 року. Гостями фестивалю були письменники, видавці, журналісти, представники влади, патріотично налаштована громадськість краю, гості з різних куточків України та Республіки Білорусь.
Вже традиційно, гості відвідали Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, де поклали квіти до пам’ятника видатній поетесі. Після цього в урочищі «Нечимне» за Скулином, на лісовій галявині відбулося надзвичайне мистецьке дійство.
Гостем свята Колодяжненської громади став і тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук. Посадовець відзначив, що завдяки легендарній драмі-феєрії «Лісова пісня», красу Волині, її чарівний і містичний світ природи полюбили в Україні і далеко за її межами.
— Ім’я Лесі Українки почесно закарбоване в скарбниці світової літератури. Ця тендітна, але сильна духом жінка, була патріоткою нашої держави. Завдяки її творчості Україну знають в усьому світі. Творчість Лесі перекладена багатьма мовами, її шанують та люблять на всіх континентах. Хочеться, щоб ми всі з вами, слово про Лесю, і пам’ять про Лесю, берегли та передавали з покоління в покоління, – промовив до присутніх Олександр Олексійович.
До слова, етнофестиваль «На гостини до Лесі», яким відзначили й 108-у річницю написання драми-феєрії «Лісова пісня», вперше організувала Колодяжненська громада.
— Леся Українка у Колодяжному написала чимало творів, надихаючись місцевою аурою. Враховуючи це, на її честь, ми організували цей етнофестиваль, відродили традицію оспівування творчості видатної поетеси. Я дуже радий, що громада взяла на себе обов’язок реалізувати цей фестиваль, – зазначив очільник громади Віталій Кашик.
Варто зауважити, що під час проведення свята біля озера діяла розгорнута виставка-продаж книжок та виробів традиційних народних ремесел Ковельщини. Також присутні відвідали музей драми-феєрії «Лісова пісня» та ознайомилися з місциною, яка колись надихнула Лесю Українку на написання шедевру.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.