20190626144841.JPG, фото
26 червня 2019 року

Нелегальні пасажирські перевезення та крадіжки дорожніх знаків: про що говорили на Координаційній раді з питань безпеки дорожнього руху

Безпека дорожнього руху на автошляхах Волині – це питання стало ключовим для обговорення на Координаційній раді, яка відбулася сьогодні, 26 червня 2019 року, під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Валентина Цьося.

Серед найважливіших питань порядку денного – проблема нелегальних пасажирських перевезень та перевантажених габаритних автомобілів. Начальниця управління транспорту та інфраструктури облдержадміністрації Наталія Остапкович повідомила, що в Міністерстві інфраструктури України наголосили: в областях, де представники місцевих органів виконавчої влади не залучаються до перевірок габаритного контролю – буде урізано фінансування на ремонт доріг державного та місцевого значення.

— На сьогоднішній день, ми зробили лише декілька перевірок – поблизу торгових центрів «Слон» та «Порт Сіті», однак плануємо активізувати роботу.  Щодо боротьби з нелегальними перевезеннями – область поки не потрапила до «чорного» списку Міністерства інфраструктури України. Однак, кількість перевірок не достатня. Якщо на Волині за перше півріччя їх було близько 20, то в Одеській та Івано-Франківській областях – більше 150. Тому необхідно  принаймні раз в тиждень проводити спільні перевірки. На сьогоднішній день до цього процесу підключилася державна фіскальна служба, – зазначила Наталія Степанівна.

Начальник управління Укртрансбезпеки у Волинській області Віталій Конончук своєю чергою зауважив, що посадовими особами управління проводяться рейдові перевірки перевізників, які їздять без відповідних ліцензійних і дозвільних документів. Окрім того, в межах міста активно перевіряють легкові таксі на наявність документів та таксометрів.

— На адресу управління часто надходять скарги на перевізників по міжобласних маршрутах, які здебільшого за допомогою ресурсу «BlaBlaCar» здійснюють пошук пасажирів на комерційній основі та здійснюють регулярні перевезення без дозвільних документів. Загалом, за пів року було виявлено 88 нелегалів, які отримали штрафів на 200 тисяч гривень, легкових таксі оштрафовано на 306 тисяч гривень. Активну допомогу надає нам патрульна поліція. Наші працівники часто в складі екіпажів здійснюють рейди, – зазначив Віталій Антонович.

У підсумку, члени Координаційної ради обговорили можливість встановлення постійного вагового комплексну в районі Варшавського ринку.

Не менш важливою проблемою, за словами начальника служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолія Посполітака, є факти крадіжок дорожніх знаків.

— На протязі двох останніх років ми регулярно передаємо в правоохоронні органи свідчення про викрадення. Останній випадок – 22 червня цього року на автошляху М-22 Луцьк-Устилуг-Рівне викрадено усі дорожні знаки на протяжності одного кілометра. Їх просто зрізають болгарками. Один знак обходиться в 1200 – 1300 грн. І з початку року їх зрізали вже 51. А за останні роки у нас вже близько мільйона гривень збитків, – зазначив Анатолій Григорович.

Заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось наголосив, що ці крадіжки не лише приносять збитки державному бюджету, а й створюють  небезпечні ситуації на дорозі. Тому варто проводити профілактичну роботу та роз`яснювати про небезпеку таких дій.

Окрім того, на нараді обговорили питання незадовільного стану дорожнього покриття на автомобільних дорогах Р-14 «Луцьк-Маневичі-Любешів-Дольськ» та Т-18-02 на відрізку від села Седлище до міста Камінь-Каширський й можливість запровадження механізму взаємодії та обміну даними про ДТП із забезпеченням публічності даних та якості, достатньої для аналізу місць концентрації ДТП.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.