Новий адміністративно-територіальний устрій Волині: які функції мають новостворені районні державні адміністрації
На Волині затверджено новий адміністративно-територіальний устрій. Зокрема, утворено 4 райони і відповідно 4 райдержадміністрації. Які функції будуть мати новостворені районні державні адміністрації, - про це йшла мова під час ефіру на телеканалі «UA:Волинь» 31 березня 2021 року.
Участь у телепрограмі «Сьогодні. Головне» взяла начальник відділу регіональної політики та з питань децентралізації ОДА Ірина Лебедюк.
Як розповіла Ірина Лебедюк, упродовж 2020-го року в Україні реформа децентралізації тривала в частині затвердження нового адміністративно-територіального устрою. Зокрема, в липні 2020-го року Верховна Рада України прийняла постанову про ліквідацію та утворення районів.
Так, на Волині створено 4 райони замість 16-ти – Володимир-Волинський, Ковельський, Камінь-Каширський та Луцький.
Луцький – утворений із об’єднаних Рожищенського, Ківерцівського, Горохівського та Луцького районів. Включає у себе 15 територіальних громад (351 населений пункт). Населення – 457,3 тис. осіб, площа – 5, 248 тис. км. Квадратних.
Володимир-Волинський – утворений з об’єднаних Іваничівського, Локачинського та Володимир-Волинського районів. Включає у себе 11 територіальних громад (201 населений пункт). Населення – 174,7 тис. осіб, площа – 2,558 тис. км квадратних.
Ковельський – найбільший, утворений із об’єднаних Турійського, Шацького, Старовижівського, Ратнівського, Любомльського та Ковельського районів. Включає у себе 23 територіальні громади (380 населених пунктів). Населення – 271 тис. осіб, площа – 7,647 тис. км. квадратних.
Камінь-Каширський – утворений із об’єднаних Маневицького, Любешівського та Камінь-Каширського районів. Включає у себе 5 територіальних громад (155 населених пукнтів). Населення – 132,4 тис. осіб, площа – 4,693 тис. км квадратних.
Тож відповідно до прийнятих Урядом і Парламентом рішень вибори до місцевих рад у 2020-му році відбулися відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.
Опісля, у грудні 2020-го року, Верховна Рада України прийняла закон, котрий дав можливість реорганізувати і районні державні адміністрації. Таким чином в області реорганізували й районні державні адміністрації шляхом їх приєднання до 4 райдержадміністрацій, розташованих в адміністративних центрах новоутворених районів.
Наразі повноваження районних державних адміністрацій не змінені, хоча в державі напрацьовується законопроєкт, відповідно до якого повноваження райдержадміністрації повинні змінитися.
Адже повноваження щодо дотримання Конституції України, виконання нормативно-правових актів Президента України та Кабінету Міністрів України, дотримання прав і свобод місцевих жителів залишаються за райдержадміністраціями.
Однак, повноваження, делеговані районними радами, при реформування районів перейшли до територіальних громад. Для прикладу, виконання бюджету, наповнення бюджету, виконання програм та інші завдання, котрі виконували РДА, перейшли до громад.
Слід зауважити, що ліквідованих районах залишилися робочі місця для представників соцзахисту, державного архіву тощо.
Слід зауважити, що мешканцям ліквідованих районів не потрібно буде їхати до центру новоутвореного району для отримання якоїсь послуги, довідки чи допомоги, адже приймати документи та надавати необхідні послуги зможуть Центри надання адміністративних послуг.
Окрім цього, багато послуг тепер уповноважені надавати й територіальні громади області.
За матеріалами ефіру на телеканалі «UA:Волинь»