20201224175001.jpg, фото
24 грудня 2020, 17:38

Обговорили проект Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 – 2027 роки

Про Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на період до 2027 року йшлося сьогодні, 24 грудня, під час засідання Урядового комітету в онлайн-режимі під головуванням Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної. Участь в обговоренні проекту програми від Волині взяв заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, який курує питання міжнародної співпраці та  транскордонного співробітництва в регіоні. 

Проект Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 – 2027 роки підготовлений Мінрегіоном у співпраці з широким колом заінтересованих органів виконавчої влади. Метою цієї Програми є підвищення конкурентоспроможності прикордонних регіонів України шляхом активізації та розвитку транскордонного співробітництва, сприяння встановленню і поглибленню економічних, соціальних, наукових, технологічних, екологічних, культурних, туристичних та інших відносин між суб’єктами і учасниками таких відносин України і сусідніх європейських держав в умовах прикордонної співпраці.

«Програма створена, аби синхронізувати нашу взаємодію з міжнародними партнерами відповідно до тих цілей, які ми ставимо і в європейській інтеграції, і в економіці, і які визначені у програмі діяльності Уряду, – зазначила  Віце-прем'єр-міністр. – Цей документ має бути дорожньою картою для всіх міністерств щодо визначення пріоритетних завдань у напрямку транскордонного співробітництва».

Однак, на переконання  Ольги Стефанішиної, проект програми потребує доопрацювання, оскільки наразі він не відображає кілька важливих завдань, зокрема, щодо «зеленої» економіки, транскордонного співробітництва в чорноморському регіоні, забезпечення доступу до структурних та інвестиційних фондів ЄС.

Відтак, проект зазначеної програми направлений на доопрацювання та буде розглянутий на наступному засіданні Урядового комітету.

«Розробка такої програми на державному рівні є значимою як для України вцілому, так і для Волині як прикордонного регіону, – зауважив заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа. – Адже сьогодні жодна країна не в змозі забезпечити ефективний розвиток національної економіки без зовнішнього сектору. Ефективна міжнародна співпраця – це потужний каталізатор подальшого розвитку економіки Волині, спільне вирішення завдань регіонального розвитку, сприяння збалансованому розвитку прикордонних територій та підвищення конкурентоспроможності регіону».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації