20231228163922.JPG, фото
28 грудня 2023, 16:38

Обласний бюджет-2024, перевірка тендерів та звіт теруправління БЕБ: відбулося засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність»

27 грудня пройшло заключне в цьому році засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» під керівництвом начальника ОВА Юрія Погуляйка та за участі громадськості.

Найперше присутні заслухали звіт діяльності у 2023 році територіального управління Бюро економічної безпеки у Волинській області.

Опісля директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк розповів про обласний бюджет на 2024 рік.

«Згідно постанови Кабміну № 252 на час військового стану обласні бюджети приймаються відповідним наказом начальника ОВА. Таким чином у нас 18 грудня був підписаний наказ № 492 про прийняття обласного бюджету на 2024 рік. Його загальний обсяг становить 1,9 млрд гривень, з яких власні ресурси – 1,4 млрд грн, трансферти з державного бюджету – майже 500 млн гривень», – зазначив очільник департаменту фінансів облдержадміністрації.

Він також повідомив, що враховуючи вилучення до державного бюджету надходжень податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, а це близько 400 млн гривень, ріст інших доходів не дав можливості компенсувати повністю ці втрати.

«Мається на увазі ріст ПДФО, який ми заложили десь 16% не компенсує ці втрати. У 2024 році бюджет менший, аніж був у 2023 році на 257 млн гривень або 16,4%», – додав Ігор Никитюк.

Через обмеження фінансового ресурсу обласного бюджету, його показники у 2024 році матимуть найперше соціальну спрямованість. При затвердженні бюджету області у ньому не враховано витрати капітального характеру за рахунок власних доходів загального фонду.

«У наступному році потребує вирішення багато питань, пов’язаних із фінансовим забезпеченням бюджетних витрат. Скажімо, незабезпеченість по захищених статтях становить близько 285 млн гривень. З них оплата праці – майже 65 млн гривень, енергоносії – 62 млн гривень і на реалізацію соціальних програм, в тому числі виплати військовозобов’язаним – 58 млн гривень, – сказав директор департаменту фінансів ОДА. – Тож найперше кошти від перевиконання доходів будуть спрямовуватися на забезпечення статті 77 Бюджетного кодексу. Це означає, що в повному об’ємі необхідно забезпечити заробітну плату і енергоносії, а вже потім на все інше».

Також він розповів, що на обласній сесії було прийнято рішення про спрямування на підтримку військових вільних залишків у розмірі 75%, а від перевиконання бюджету – 50%.

«Однак, розглядати це питання ми можемо тоді, коли забезпечимо 77 статтю», – додав Ігор Никитюк.

Водночас перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко зазначив, що попри військовий стан 2023 рік в області завершується досить продуктивно.

«Тому що, і освіта в нас не залишилася без укриттів, і шкільні автобуси ми усі передали громадам, і громади активно включилися у фінансування потреб військових. Так, були проблемні питання, але ми спільно їх вирішуємо», – сказав Сергій Мовенко.

Також начальниця управління внутрішнього аудиту облдержадміністрації Оксана Будкіна розповіла про перевірку запитів на тендери. Нагадаємо, що при Волинській ОВА діє електронна адреса (Audyt@audyt.voladm.gov.ua), куди громадськість може надіслати запит на перевірку того чи іншого тендеру.

Тож очільниця управління внутрішнього аудиту ОДА поінформувала учасників засідання про звернення, які надійшли та разом із присутніми вирішили звернутися до замовників, аби ті пояснили обгрунтованість здійснених закупівель.

Детальніше – у відео.