20180920103543.jpg, фото
20 вересня 2018 року

Обсяги експортно-імпортних операцій у зоні діяльності Волинської митниці ДФС стабільно зростають

У серпні цього року обсяги  експортно-імпортних операцій у зоні діяльності Волинської митниці ДФС знову зросли і склали 237,4 млн дол. Відносно попереднього місяця цього року ріст становить 9 відсотків, відносно серпня попереднього року — 19 відсотків.

Примітно, що сальдо таких операцій з імпортоорієнтованого повільно, але скорочується на користь експорту. Зокрема, обсяги імпорту у серпні 2018 проти серпня 2017 року зросли на 19,7%, обсяги експорту — на 22%. Щодо походження товарів, домінуючими серед країн імпорту через пости Волинської митниці, як і раніше, є Польща, Німеччина та Нідерланди. Найпоширеніші кінцеві пункти призначення українського товару — Польща, Чехія та Німеччина.

Ріст обсягів операцій логічно позначився на обсягах перевезень по вазі товарів та на сумах сплачених учасниками ЗЕД митних платежів. У серпні  2018 проти серпня 2017 року суми відрахувань від митниці до державної скарбниці збільшились на  211 млн грн або на 30 відсотків.

Бюджетоформуючими, як і раніше, залишаються імпортовані легкові та вантажні автомобілі, трактори та інша сільгосптехніка, телефонні апарати. Проте порівняно з минулим роком у структурі імпорту набирає ваги частка мінеральних добрив. Нині вона становить 5%, обсяги ввезення їх в Україну через пости Волинської митниці протягом року збільшились майже у 4 рази.

За матеріалами Волинської митниці ДФС.