20190829142015.JPG, фото
29 серпня 2019 року

Олександр Киричук долучився до вшанування пам`яті загиблих захисників України

В обласному центрі Волині вшанували пам’ять загиблих бійців України з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У Луцьку на Театральному майдані, біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» сьогодні зібралося чимало волинян. Сім`ї та побратими загиблих, духовенство, представники влади та громадськість – усі вони долучилися до пам`ятної панахиди. Покласти квіти до пам`ятного фотостенду завітав й тимчасово виконуючий обов`язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

Варто зазначити, що указ про відзначення 29 серпня Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави підписав Президент України Володимир Зеленський. Тож сьогодні заходи, приурочені цій даті, у всіх регіонах України відбуваються вперше.

До присутніх на заході волинян звернувся митрополит Луцький та Волинських Михаїл.

— Ми любимо свою землю і пам`ятаємо, що тільки ми можемо її захистити. Слава тим людям, які не просто загинули на полі битви, а показали нам приклад, як потрібно захищати свою землю, як потрібно її любити та берегти. Це не тільки військовослужбовці діючої армії, а й хлопці з добровольчих батальйонів. Це ті, хто добровільно пішли захищати землю своїх батьків і своїх внуків. Ми не можемо зганьбити тієї великої ідеї, яку сповідували наші Герої. Ідею цілісності і незалежності нашої держави й кордонів, – промовив владика Михаїл.

До слова, саме 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.