Олександр Киричук: Разом ми подолаємо усі перешкоди і Україна реалізує той величезний, фантастичний потенціал, який ми маємо
Тимчасово виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук долучився до відзначення серпневих державних свят. Серед заходів, приурочених до святкування Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності, в обласному центрі Волині організували виставку «Прапори України та Волині: від Української революції до війни на Сході України». Підготували демонстрацію науковці відділу новітньої історії в приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка. Виставка сформована на основі колекції з фондів музею.
На виставці представлені прапори Української революції. Зокрема, реконструкції стягів 1918 року – державного, військово-морського, дипломатичного представництва та військового міністерства. Від часів боротьби Народного руху України за незалежність нашої країни у 1989–1991 роках і до Революції гідності, науковці музею представили синьо-жовті прапори (деякі, з цитатами із поезій Тараса Шевченка і Лесі Українки), які використовувалися Народним Рухом України під час мітингів 1989–1991 років, стяг «Так!» Помаранчевої революції (2004 р.), синьо-жовтий прапор Революції гідності (2013–2014 рр.), на якому поєднана символіка України і ЄС.
Значну частину виставки представили українські знамена, які піднімалися українськими бійцями в зоні АТО/ООС. Це синьо-жовті стяги та прапор Волинської області із зони бойових дій на сході України (2014–2018 рр.), на якому залишили свої підписи солдати та офіцери з Волині. Знамена підрозділу «Світязь» та прапор капеланів Волині.
Також на виставці вивішено блакитний із золотою тамгою національний прапор кримських татар, під яким вони нині борються у Криму проти путінського окупаційного режиму. Діаспора вимушених переселенці з Криму нині є активною частиною волинської громади. Розміщено на виставці і традиційний стяг Холмщини, переселенці з якої проживають на Волині вже 75 років. Адже виселення українців з приєднаної до Польщі Холмщини до УРСР розпочалося 9 вересня 1944 року.
Варто зазначити, що після експонування у театрі, з 27 серпня виставка буде розгорнута у Волинському краєзнавчому музеї. Діяти вона буде включно до Дня захисника України.
Окрім того, в драмтеатрі організували концерт “Ім'ям України завжди дорожіть”. Українські пісні виконували знані на Волині та далеко за її межами артисти та колективи. Зокрема, Волинський народний хор, народний артист України Василь Чепелюк, заслужена артистка України Галина Овсійчук, академічний камерний оркестр “Кантабіле”, солістка філармонії Соломія Денисюк, ансамбль народного танцю “Радість” тощо. А родзинкою святкової програми став виступ Героя України Василя Зінкевича.
Привітав присутніх зі сцени і тимчасово виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.
- Свобода і воля ніколи не давалися Україні легко. Сьогодні за право бути незалежними ми платимо високу ціну, захищаючи нашу Батьківщину від ворога. Але ми – згуртована та сильна нація, незалежна держава, єдина й неподільна Україна, про яку століттями мріяли покоління українців-борців за свободу нашої країни. Саме тому цього дня серце кожного українця сповнене гордістю за величне минуле нашого народу, який, століттями виборював незалежність. Знаю, що попереду буде ще багато труднощів, але я впевнений, що разом ми подолаємо усі перешкоди і Україна реалізує той величезний, фантастичний потенціал, який ми маємо, — промовив Олександр Олексійович.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.